zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem FAJNIE25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czym jest VelaShape (i jak długo utrzymują się efekty?)

AUTOR: Groupon Editors |31 mar 2017

W przypadku tradycyjnej liposukcji, by usunąć tkankę tłuszczową z takich obszarów jak brzuch, uda, szyja i ramiona, ciało poddawane jest typowo inwazyjnym procedurom. Jest jednak inny sposób, który pozwoli osiągnąć podobne efekty, a nie będzie wymagał użycia skalpela oraz znieczulenia. Czytając dalej, dowiesz się nie tylko czym jest VelaShape, ale także czy ta metoda wyszczuplania jest dla Ciebie odpowiednia.

Czym jest VelaShape?

Najprostszym sposobem na opisanie tego, czym jest VelaShape, jest to, że jest to urządzenie łączące w sobie 4 technologie, które kurczy komórki tłuszczowe, a nie całkowicie je usuwa. Wykorzystywane są następujące technologie:

1) Radiofrekwencja (RF)

2) Światło podczerwone (podczerwień)

3) Masaż podciśnieniowy

4) Masaż mechaniczny

Jak działa VelaShape?

Po przyłożeniu urządzenia do obszaru zabiegowego, specjalna głowica zasysa skórę, tworząc fałd skórny, na który oddziaływują kolejne rodzaje energii:

  • Radiofrekwencja i światło podczerwone przenikają do komórek tłuszczowych i tymczasowo perforują ich błony. W efekcie komórki tłuszczowe uwalniają do organizmu kwasy tłuszczowe, glicerol i wodę, a następnie ulegają skurczeniu.
  • Proces ten może pobudzić produkcję kolagenu, zmniejszając tym samym obszary dotknięte cellulitem.

Ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać zadowalające efekty?

Większość klientów może zobaczyć pierwsze efekty już po 3 sesjach zabiegowych, ale zalecanych jest 4-6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia.

W jakich okolicach może być wykonywany zabieg?

Mogą być to uda, pośladki, boczki lub brzuch.

Czy to jest inwazyjny zabieg?

Nie, zabieg nie jest inwazyjny.

Czy mogę korzystać z zabiegu VelaShape?

Sprawdzą to wykwalifikowani specjaliści VelaShape. Generalnie jednak musisz spełnić następujące warunki:

  • Widoczne objawy cellulitu na udach lub w okolicy miednicy / brzucha
  • Nie zdiagnozowano u Ciebie cukrzycy, nie masz zaburzeń krzepliwości krwi
  • Jeśli jesteś w ciąży lub masz rozrusznik serca, prawdopodobnie będzie wymagana zgoda twojego lekarza.

Czy jest okres rekonwalescencji ?

Zabieg nie wiąże się z okresem rekonwalescencji.

Jak długo utrzymują się efekty?

Jako że VelaShape tylko kurczy komórki tłuszczowe i ich nie usuwa, jedynym sposobem na zapewnienie trwałych rezultatów jest zrównoważona, zdrowa dieta. Ci, którzy przyjmują więcej kalorii niż spalają, zauważą, że uzyskane wcześniej rezultaty z czasem zaczynają zanikać. Według opinii nt. VelaShape, klienci którzy skorzystali z zabiegu w celu redukcji cellulitu, osiągnęli satysfakcjonujące efekty, lecz te utrzymały się przez kilka miesięcy (bez dodatkowych zabiegów podtrzymujących).

Ile kosztuje VelaShape?

Koszty zależą od obszarów leczenia i liczby zabiegów, ale klienci zazwyczaj płacą od 1500 do 3000 zł za serię kilku zabiegów.

VelaShape vs. CoolSculpting: Który jest najlepszy?

Jeśli natrafiłeś na zabieg CoolSculpting i zauważyłeś podobieństwa, możesz zastanawiać się, która metoda będzie dla Ciebie lepsza: VelaShape czy CoolSculpting? Odpowiedzią jest ta, która jest dla Ciebie najbardziej komfortowa! Jeśli bierzesz pod uwagę którąś z nich, porozmawiaj ze specjalistą od VelaShape lub CoolSculpting o swoich celach i wątpliwościach, aby móc podjąć ostateczną decyzję.