zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem FAJNIE25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czym jest pedicure? Przewodnik po koszcie, etykiecie i innych sprawach.

AUTOR: Groupon Editors |29 sie 2017

Możesz wiedzieć, czym jest manicure, ale co z pedicure? Pedicure to zabieg spa polegający na czyszczeniu, przycinaniu, wygładzaniu, szorowaniu, czasami malowaniu i zwykłym rozpieszczaniu paznokci. Przewiń w dół, aby uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące pedicure, od cen i etykiety pielęgnacji paznokci, po rodzaje dostępnych pedicure.

Ile kosztuje pedicure?

Ponieważ każdy pedicure jest inny, ceny się różnią. Zazwyczaj za pedicure zapłacisz od 50 do 80 PLN. Dzięki jednej z naszych ofert możesz zapłacić za pedicure około 30 - 60 PLN. Ponadto należy zostawić napiwek pedicurzystce. Aby obliczyć, ile można ma wynosić napiwek, dodaj około 15-20% do rachunku.

Jakie są zalety pedicure?

Większość osób korzysta z pedicure dla relaksacji lub kosmetycznych poprawek, ale istnieje kilka potencjalnych korzyści zdrowotnych:

  • Wykrywanie infekcji: Pedikiurzystka może wcześnie wykryć infekcje grzybicze lub odciski, więc możesz poradzić sobie z nimi sam, zanim staną się problemem.
  • Łagodniejsza skóra: wiele pedikiurzystek używa kremów, balsamów i innych dodatków, które działają na suchą skórę. A prawie wszystkie z nich służą do złuszczania martwej, niepotrzebnej skóry.
  • Ulga w stresie: Jeśli możesz się zrelaksować podczas pedicure, możesz poczuć się lepiej.

 

Jaka obowiązuje etykieta w salonie paznokci?

Salon paznokci jest dość swobodnym miejscem z kilkoma zasadami. Ale przed pedicure koniecznie musisz wiedzieć o kilku rzeczach:

  • Nie przycinaj paznokci przed pedicure. Pedikiurzystka  zrobi to dla ciebie.
  • Nie rozmawiaj przez telefon. Zwłaszcza jeśli w salonie są inni klienci.
  • Zdecyduj się na kolor przed pedicure. Zbyt długie podejmowanie decyzji może zakłócić harmonogram pedikiurzystki
  • Aby uzyskać więcej informacji na temat etykiety salonów paznokci, przeczytaj ten artykuł poniżej

Jakie są rodzaje pedicure?

Zwykły pedicure

Stopa zostanie namoczona w zlewie, a następnie wyszorowana pilnikiem lub pumeksem, aby usunąć martwą skórę lub modzele. Następnie twoje paznokcie zostaną przycięte i ukształtowane i pomalowane (w określonym kolorze, jeśli chcesz). Inne typy obejmują:

Pedicure Hybrydowy

Ponieważ odpryskujący lakier z paznokci po pedicure może być uciążliwe, niektórzy wolą pedicure hybrydowy, wykorzystuje on specjalny lakier i lampę UV, która powinna pozwolić twojemu lakierowi trwać około dwóch tygodni.

Pedicure żelowy

Pedicure żelowy jest praktycznie taki sam jak pedicure hybrydowy, z tym, że zamiast lakieru używa się żelu, aby zabezpieczyć kolor paznokcia przed odpryskiem.

Spa pedicure

Pedicure spa kładzie nacisk na odprężenie. Są różne rodzaje, ale oprócz regularnego pedicure, pedicure spa może zawierać dłuższy masaż, leczenie parafiną (woskiem) lub leczenie gorącymi kamieniami w celu złagodzenia bólu mięśni.

Pedicure czekoladowy

Istnieje szeroka gama mniej popularnych pedicure, ale ten jest jednym z naszych ulubionych, ponieważ moczysz stopy w ciepłej czekoladzie i używa się peelingu kawowego do złuszczania martwej skóry. Dla miłośnika czekolady, jest to miły alternatywny prezent dla pudełka cukierków.

 

Czym są skarpetki do pedicure?

W pewnym momencie możesz natknąć się na to i zadać pytanie "czym jest skarpetka do pedicure?" Jest to skarpetka z usuniętą częscia w okolicach palca, dzięki temu możesz cieszyć się częścią pielęgnacji paznokci pedicure, utrzymując przy tym resztę stopy zakrytą.

Czy istnieje coś takiego jak "pedicure męski"?

Tak! Facet może po prostu kupić zwykły pedicure, chociaż niektóre salony paznokci oferują męski pedicure.