zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czym jest masaż gorącymi kamieniami i czy to zabieg dla Ciebie?

AUTOR: Anam Ather |6 lut 2017

What Is a Hot-Stone Massage? Could It Be Right For You? | Hero

Paradoksalne jest, że korzystamy z masaży, aby zrelaksować mięśnie, podczas gdy wyjątkowo napięte mięśnie mogą sprawić, że masaż jest mniej skuteczny. Wtedy właśnie pomocny może okazać się masaż gorącymi kamieniami. Ciepło kamieni dociera do mięśni i pomaga je rozluźnić, aby terapeuta mógł zapewnić głębszy i bardziej relaksujący masaż.

Czym jest masaż gorącymi kamieniami?

W tym zabiegu, licencjonowany masażysta zazwyczaj użyje gładkich czarnych kamieni bazaltowych lub kamieni rzecznych, które zostały przedtem ogrzane do jednolitej temperatury w kąpieli wodnej. Kamienie bazaltowe są bardzo bogate w żelazo, co czyni je szczególnie przydatnymi w utrzymywaniu ciepła, a uważa się nawet, że pomagają one poprawić przepływ energii w ciele.

Następnie terapeuta umieszcza gorące kamienie w określonych punktach wzdłuż ciała, aby stworzyć kojący nacisk lub użyć ich do masowania mięśni z jednolitym naciskiem.

Korzyści z masażu gorącymi kamieniami

Oprócz rozluźnienia mięśni, ciepło z kamieni otwiera naczynia krwionośne i poprawia cyrkulację krwi. Poprawione krążenie pozwala na dostarczenie większej ilości tlenu do mięśni, co pomaga złagodzić ból. Inne korzyści związane z masażem mogą obejmować:

  • Uśmierzenie przewlekłego bólu
  • Redukcja stresu i niepokoju
  • Zwiększona elastyczność

Techniki masażu gorącymi kamieniami

Kamienie nigdy nie powinny być nieprzyjemnie gorące i ważne jest, aby poinformować terapeutę, jeśli tak jest. Jak poinformował jednego z naszych redaktorów działu beauty terapeuta z Allure De Vie Spa w Chicago, podgrzewane kamienie można ogrzać do dowolnej temperatury od 100º do 150º Fahrenheita (38º do 65º Celsjusza).

Historia terapii gorącymi kamieniami

Używanie gorących kamieni jest starożytną praktyką. Zostało to udokumentowane już 2000 lat temu w Chinach i pojawiało się w wielu kulturach na przestrzeni wieków. Minęło jednak wiele czasu między tymi praktykami a powstaniem nowoczesnego masażu gorącymi kamieniami.