zamknij
Użyj kodu APKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czym jest masaż dla pary i czego można się spodziewać?

AUTOR: Groupon Editors |1 lut 2019

Jeśli odnalazłeś ten artykułu, to prawdopodobnie słyszałeś o masażu dla par. Nadal możesz się zastanawiać czym on jest, czego się spodziewać i jak się podczas niego zachować. Rozmawialiśmy z Monicą Jaso, dyrektorem spa w Swissôtel Chicago's Spa 42 która jest licencjonowaną masażystką, aby odpowiedzieć na te pytania. Zdradzimy wam kilka sekretów, by pomóc w pełni wykorzystać swój dzień spa.

Co to jest masaż dla par?

Odpowiedź jest prostsza niż myślisz. Masaż dla par jest wtedy, gdy ty i twój współtowarzysz korzystacie z masażu leżąc na dwóch oddzielnych łóżkach obok siebie. Jest dwóch masażystów - po jednym dla każdej osoby. Jak każdy inny masaż, sesja dla par może obejmować kojącą muzykę, aromaterapię lub oświetlenie świec. Takie sesje masażu są często udostępniane jako prezent dla par, ale nie są dedykowane wyłącznie dla partnerów życiowych.

Ile kosztuje?

W przypadku 60-minutowego masażu można się spodziewać kwoty od około 120 złotych do 250 złotych . W przypadku dłuższej sesji zapłacisz trochę więcej, ale zostanie to wynagrodzone również wydłużoną przyjemnością.

Czy mogę jeść przed masażem?

"Jedzenie wcześniej jest dozwolone, należy to zrobić  co najmniej godzinę wcześniej, żebyś nie leżał na pełnym brzuchu" - mówi Monica. "Nie planuj również kolacji na 7:30, gdy masz masaż o 6, bo pośpiech może sprawić, że nie będziesz cieszyć się miłym, relaksującym masażem".

Słyszałem, że jeśli przybędę wcześniej (lub zostanę dłużej), mogę skorzystać z dodatkowych opcji.

Wiele spa oferuje bezpłatny dostęp do saun, basenów, klubów fitness i innych udogodnień jeśli dokonasz rezerwacji na masaż.

"Wykorzystaj to" - mówi Monica. "Wiele osób nie korzysta z tych udogodnień." Jeśli jest to hotelowe spa, możesz skorzystać nawet z  restauracji na miejscu.

Jeśli twoje spa nie ma dodatkowych usług, powinieneś przyjść trochę wcześniej. "Jeśli przyjdziesz tylko kilka minut przed spotkaniem, możesz się spieszyć, terapeuci mogą się spieszyć i ... możesz się  poczuć niekomfortowo". Monica sugeruje przybycie 15-20 minut przed wyznaczonym czasem.

Czy każdy z nas musi skorzystać z takiego samego masażu?

Nie! Podobnie jak w przypadku sesji solowej, masaże dla par powinny nadal zawierać spersonalizowane konsultacje z masażystami.

"Zazwyczaj ludzie mają indywidualne potrzeby dotyczące własnego ciała" - mówi Monica. "Ktoś może mieć naprężenie ramienia, ktoś inny może właśnie poddał się operacji kostki i chce skupić uwagę na swoich nogach".

I nie chodzi tylko o obszary zainteresowania. Pary powinny swobodnie prosić o różne masaże. Jeśli jedna osoba chce się zrelaksować, masaż szwedzki jest  dla nich wystarczający. Jeśli druga osoba chce bardziej terapeutycznego leczenia, "to niech wybierze masaż głębokich tkanek lub masaż sportowy, nie ograniczaj się."

Czy mogę dołączyć dodatkowe usługi?

Jest bardzo prawdopodobne, że spa nie będzie miało z tym problemu.

Czy twój partner miał szczególnie stresujący czas w pracy? Zapytaj o aromaterapię, ponieważ pachnące olejki eteryczne mogą uspokoić umysł lepiej niż sam masaż. Czy to szczególnie zimny dzień? Dodaj gorące kamienie!

Czy mogę rozmawiać podczas masażu?

Tak ... ale nie jest to zalecane.

"Pewnego razu weszła para małżeńska - zaczyna Monica. "Pierwsze 20 lub 30 minut podczas  masażu pary jest miło, są zrelaksowani, jest cicho, i nagle słyszysz jej wołanie:
" Kochanie, kochanie, jak się czujesz? "

"Widać, że masaż sprawia partnerowi przyjemność, a ona dopytuje:" Jak się czujesz? Czy jesteś zrelaksowany?” On po prostu zachichotał i powiedział: "Cóż, byłem, dopóki się nie odezwałaś!"

Monica chichocze na wspomnienie tego zdarzenia. Na szczęście mąż w jej opowiadaniu nie przejmował się zbytnio, ale nie każdy współmałżonek jest tak cierpliwy. Na przyszłość:  jeśli wybierasz się z partnerem na wspólny masaż, powinieneś porozmawiać przed spotkaniem.

Czy będzie szampan?

Możliwie.

Wiele uzdrowisk oferuje szampana z masażami dla par, ale monitoruj  swoje spożycie alkoholu przed i po zabiegu. "Jeśli wypijesz szampana po sesji, może wpłynąć na ciebie o wiele szybciej, ponieważ twój układ krążenia jest wtedy przyspieszony" - mówi Monica. Trochę alkoholu jest w porządku, ale upewnij się, że pijesz też dużo wody.

Czy muszę przyprowadzić ze sobą mojego partnera/małżonka?

Nie musisz.

Masaże dla par są wspaniałym romantycznym prezentem dla kobiet i mężczyzn. Monica mówi również, że wiele par platonicznych, przyjaciół, matek z córkami, korzysta ze wspólnych  pokojów w Spa 42's. "Jest ich więcej, niż się spodziewałam." Najważniejszą rzeczą jest wybór kogoś, z kim możesz naprawdę się zrelaksować i cieszyć ze wspólnego czasu.