zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czym jest depilacja brazylijska?

AUTOR: Groupon Editors |10 lip 2017

Niewiele usług kosmetycznych budzi tak odmienne reakcje jak depilacja brazylijska. Sam pomysł może wywołać strach w sercach niektórych kobiet, podczas gdy inne nie są w stanie wybrać się na plażę bez rezerwacji terminu zabiegu. Ale czym jest brazylijska depilacja i czy naprawdę jest to bolesne? Aby pomóc początkującym zapoznać się z tematem, stworzyliśmy ten szczegółowy przewodnik po brazylijskim wosku.

Czym jest brazylijska depilacja?

Wosk usuwa wszystkie włosy w okolicach bikini. Niektóre kobiety decydują się na pozostawienie schludnego małego trójkąta, paska lub kwadratu włosów z przodu, ale ostatecznie to Ty decydujesz, czy chcesz zachować część, czy nie zostawiać nic!

Tradycyjna depilacja bikini a depilacja brazylijska: czym się różnią?

Wiele osób nie wie, jaka jest różnica między tradycyjną depilacją bikini a brazylijską depilacją woskiem; te dwa rodzaje zabiegów są często mylone. Dobrym sposobem na ich odróżnienie jest zapamiętanie, że standardowy wosk do bikini usuwa wszystkie włosy, które byłyby widoczne w tradycyjnym stroju kąpielowym. To zwykle oznacza trochę z góry i po bokach.

Jak wspomniano powyżej, brazylijski wosk pozbywa się wszystkiego. Jednak niektóre kobiety proszą o pozostawienie niewielkiej linii włosów lub małej ilości włosów w kształcie litery V na wierzchu.

Czy depilacja brazylijska boli?

Wszyscy już znamy odpowiedź, prawda? Jest szansa, że Twoja pierwsza brazylijska depilacja woskiem będzie bolała. Ale, według niektórych ekspertów, pierwszy raz jest zdecydowanie najgorszy i istnieją trzy rzeczy, które mogą pomóc złagodzić ból.

1. Rodzaj wosku

Wosk twardy może być lepszy niż miękki (tak, istnieją różne rodzaje!), jeśli chodzi o ból. W przeciwieństwie do miękkiego wosku nie przykleja się do skóry, tylko włosów, co czyni jego stosowanie mniej bolesnym.

2. Technika

Po każdym pociągnięciu specjalista od woskowania wywiera nacisk na skórę, co pomaga uśmierzyć ból. Większość próbuje pracować tak szybko, jak to możliwe, więc ból szybko się kończy.

3. Ćwicz samouspokojenie

Głębokie oddechy podczas zabiegu pomogą Ci zachować spokój, ale jeśli naprawdę martwisz się o ból, zażyj środek przeciwbólowy lub wypij kieliszek wina, aby się zrelaksować.

Czy są jakieś wskazówki na temat depilacji brazylijskiej?

Poza pracą nad odwagą aby zdecydować się na pierwszą depilację, nie ma zbyt wiele co można zrobić. Jedyną radą od profesjonalistów od woskowania to pozwolić Twoim włosom rosnąć. Ponieważ wosk przykleja się do włosów długich lepiej niż do szczeciny, zasada jest taka, że włosy muszą mieć długość odpowiadającą około dwutygodniowemu wzrostowi.

Unikaj też poddania się psychicznej presji związanej z intymnością sytuacji. Pamiętaj, że osoba wykonująca zabieg jest w pełni profesjonalna i widziała już wiele. W zależności od Twoich preferencji, może być bezlitośnie efektywna, abyś mogła  wejść i wyjść najszybciej jak się da, lub może stać się czymś w rodzaju powiernika, jak fryzjerka.

Jak wyglądają wrażenia po brazylijskiej depilacji?

Według ekspertki, następstwo jej pierwszego zabiegu było najlepszą częścią. Kobieta wykonująca zabieg wyplątała kilka zbłąkanych włosów i posypała ją proszkiem, zanim odesłała ją do domu. Klientka nie odczuwała przewlekłego bólu i opisała noszenie spodni jako "nieco inne niż zwykle". Dzień później była jeszcze bardziej przekonana, że wróci na kolejną rundę.

Ile dać napiwku za brazylijską depilację?

Chociaż ogólnie rzecz biorąc zależy to od ceny usługi, zaleca się oddanie w napiwku 20% całkowitego kosztu. 10-15% napiwku może być wystarczające przy na przykład woskowaniu brwi, ale biorąc pod uwagę zestaw umiejętności wymagany w tym konkretnym obszarze usług, zalecamy przekazanie pełnych 20 procent.

Jakie są opinie o depilacji brazylijskiej?

Oto, co niektóre z naszych klientek miąły do powiedzenia na temat ich brazylijskiej depilacji woskiem:

"Otrzymałam brazylijski woskowanie i oceniam najbardziej bolesną część na 2 na 10 w skali bólu. Zdecydowanie skorzystam z następnego zabiegu"

"Moje doświadczenie było niesamowite, kupiłam ofertę na brazylijską depilację i zabieg był bardzo szybki, zdecydowanie polecam wszystkim, aby udali skorzystali z usługi, która jest też bardzo higieniczna".

"Niesamowite! Wyniki są trwałe, ponieważ wszystko jest całkiem gładkie nawet miesiąc później."