zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Czy makijaż permanentny jest dla ciebie? Oto co musisz wiedzieć.

AUTOR: Groupon Editors |

Makijaż permanentny może być niesamowitą opcją dla osób, które używają codziennie kosmetyków. Tylko, że większość z nas nie zna wielu osób, które go mają - albo raczej nie zdajemy sobie sprawy, kiedy ktoś to ma. Ten brak powszechnej wiedzy pozostawia wiele pytań dotyczących tatuaży makijażu.

Porozmawialiśmy więc z Maureen Donlan, właścicielką Amazing Faces z Chicago, która tatuowała twarze przez ponad dekadę. Zapytaliśmy o wszystko, począwszy od tego, jak bardzo boli wykonanie makijażu permanentnego, aż do tego ile czasu utrzymuje się efekt. Dostaliśmy nawet jej szczere zdanie na temat mikrobladingu (spoiler: nie jest to jej ulubiona metoda).

Charakterystyczne rodzaje trwałych kosmetyków.

Permanentne brwi

Obecnie, dzięki obsesji Ameryki o doskonałych brwiach, jest to prawdopodobnie najpopularniejsze życzenie w salonach wykonujących makijaż permanentny. Istnieją trzy główne rodzaje technik stałego brwi:

Metoda Hair-stroke: Jest to dokładnie to co w nazwie, z lekko nałożonymi liniami naśladującymi wygląd naturalnych włosów.

Mikroblading: ta technika znana również upiększenie brwi i metodę 3D, zapewnia jeszcze bardziej naturalny wygląd dzięki zastosowaniu niewielkich super cienkich ostrzy. Wygląd jest bardzo naturalny, ale uwaga, Maureen powiedziała, że ta metoda jest zbyt bolesna, nawet dla niej, choć ma wysoką tolerancję na ból. Jednak jedna klientka, który użyła tej techniki powiedziała nam, że "odczuwała niewielki dyskomfort, ale bez bólu" po znieczuleniu został zastosowany specjalny żel. Wielkość odczuwanego bólu  zależy od osoby.

Metoda pudru: ta technika obejmuje wypełnienie tysiącem małych kropek. Wiele osób wybiera właśnie tą metodę, jako że daje ona specjalny bujny wygląd brwi. Niektórzy jednak odkrywają, że samo wypełnienie proszkiem może wyglądać mniej naturalnie z powodu nieprzezroczystości. Technika ta powoduje jednak głębsze osadzanie atramentu niż inne metody, co daje dwie korzyści: brwi wypełnione pudrem mogą utrzymywać się dłużej między kolejnymi wizytami, oraz będą działać dłużej na starszych klientach, których skóra na ogół traci pigment łatwiej.

Permanentny eyeliner

Maureen zaleca subtelne i dramatyczne zmiany, takie jak po prostu cienka kreska atramentu na górnej linii rzęs i tylko lekka kreska na dolnej, jeśli regularnie nosisz tam eyeliner.

Kiedy nasza ekspertka urody otrzymywała stały eyeliner, okazało się, że potrzebowała tylko tuszu do rzęs każdego dnia, aby makijaż oczu był wykończony. W przypadku specjalnych wyjść lub chęci bardziej modnego wyglądu, po prostu dodaje tradycyjny eyeliner do tatuażu kosmetycznego, aby uzyskać grubszą linię lub efekt "cat-eye".

Makijaż permanentny ust

Decydując się na trwały kolor warg, musisz zaakceptować fakt, że powinieneś wybrać odrobinę ciemniejszy kolor, niż ten, Kolor warg w rzeczywistości może nabrać wyraźnie czerwonego odcieni, ale jest naturalniejszy i zanika podczas jedzenia i rozmowy. Maureen wie, że jasność czasami straszy lękliwych klientów: "Mówię im od razu: jeśli  wybierzesz zbyt jasny kolor, marnujesz swój czas i pieniądze."

Musisz także zdecydować się na określony kształt. Chociaż wielu artystów urodowych nie przekracza naturalnej granicy, Maureen idzie nieco dalej, aby wargi wyglądały na pełniejsze.

Jeśli wybrałeś kolor i miałeś epizody z opryszczką, Twój kosmetolog może zalecić rozpoczęcie przyjmowania leków kilka tygodni wcześniej. Makijaż permanentny może dawać efekt blasku, ale proces obejmuje ścieranie skóry, co może sprzyjać wybuchom infekcji.

Czy makijaż permanentny jest dla ciebie odpowiedni?

Powinieneś się nad tym zastanowić jeśli:

  • Po prostu lubisz dobrze wyglądać i lubisz oszczędzanie czasu aby być gotowym do wyjścia.
  • Masz alergię lub twoja skóra jest bardzo wrażliwa, co ogranicza możliwość wyboru produktów w tradycyjnym makijażu.
  • Jesteś trochę starszy lub masz schorzenia, które powoduje drżenie rąk, sprawiając, że codzienne nakładanie makijażu staje się kłopotliwe.
  • Chcesz ukryć nadmiernie oskubane brwi, łysienie lub blizny. Wielu kosmetologów specjalizujących się w makijażu permanentnym specjalizuje się w tak zwanych medycznych tatuażach, które pomagają w kamuflowaniu niektórych stanów i przywracają wygląd pacjentom po mastektomii.

Powinieneś tego unikać jeśli:

  • Jesteś perfekcjonistą. Maureen dąży do naturalnego wyglądu u przyznaje, że makijaż nadaje szczególnej prezencji, na którą klienci powinni być przygotowani. "Niektórzy ludzie są zbyt wybredni, aby zrobić sobie makijaż permanentny", mówi. "Jak tylko ktoś powie, że jest perfekcjonistą, to brzmi to dla mnie jak" pa pa ".
  • Nie jesteś gotowy na taki zabieg. Jeśli lubisz ciągle zmieniać makijaż, opcja trwałego wzoru może nie jest dla ciebie.
  • Masz aichmofobię. Jeśli sam widok igły Cię przeraża, możesz chcieć korzystać jednak tradycyjnych kosmetyków.
  • Uwielbiasz modny wygląd. Moda zmienia się szybciej niż cokolwiek innego.Nikt nie jest tego bardziej świadomy niż Maureen. Choć krzaczaste brwi są modne, nie omija ona naturalnej granicy bo „to na pewno będzie to wygląd, który zmienia”. Unika również robienia efektu cat-eye na wypadek, gdyby gusta klienta  zmieniły się w przyszłości. Pewna kobieta przyszła do Maureen, by ukryć ten efekt, bo kreska podniosła się zbyt wysoko podczas uniesienia wzroku. Nie można było tego zrobić, więc Maureen musiała jej odmówić.

Czy kwalifikuję się do makijażu permanentnego?

Większość ludzi nie ma przeciwwskazań się do makijażu permanentnego. Jednak możesz nie być w stanie zrobić makijażu permanentnego, jeśli masz cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi lub inne choroby, które zakłócają zdolność twojego ciała do gojenia. Możesz również nie być w stanie go zrobić, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, jesteś leczony z powodu raka lub zdrowiejesz z otwartych ran lub oparzeń. Powinieneś również poczekać, aż zniknie ci aktywny trądzik.

Konsultacja z lekarzem może pomóc w ustaleniu, czy można bezpiecznie poddać się zabiegowi nałożenia makijażu permanentnego.

Czy to boli?

Niestety tak. Wiele jednak zależy od tego w jakim miejscu go wykonujesz oraz indywidualnie od osoby. Tak jak poprzednio, Maureen sądzi, że mikroblading jest bardzo bolesny podczas gdy inni mówią, że jest to jedynie lekko niekomfortowe. Do tego usta są wyjątkowo wrażliwe jako, że są bardzo mocno ukrwione. Istnieją także miejscowe rozwiązania, które zmniejszają dyskomfort, a według Maureen "Większość osób nie przyjmuje żadnych środków przeciwbólowych". (Jeśli bierzesz środki przeciwbólowe, upewnij się, że nie jest to aspiryna, która rozrzedza krew).

Jak długo trwa wizyta?

Według Mareen należy przygotować się co najmniej do dwóch wizyt, podczas których makijaż wykonywany jest solidne dwie godziny. Obejmuje to samą usługę, instrukcje dotyczące dbania i konsultacje.

Jak się przygotować?

Przynieś zdjęcie

Kiedy idziesz do fryzjera, otwierasz na telefonie zdjęcia na Pintereście i pokazujesz fryzjerce, aby lepiej wiedziała czego od niej oczekujesz. To samo powinieneś zrobić przed wykonaniem makijażu permanentnego, aby uniknąć nieporozumienia.

...i przyjdź na konsultację w swoim normalnym makijażu.

To pozwoli kosmetyczce na wyobrażenie sobie tego, co lubisz. "Wolę, żeby narysowali brwi, wtedy mogę zobaczyć, czego chcą" - mówi Maureen. To samo dotyczy  ust i eyelinera. Bądź bardzo konkretny i bardzo szczery o tym, czego szukasz.

Choć kosmetolog pomoże ci znaleźć kolor dla ciebie podczas konsultacji, dobrze jest mieć wcześniej wizję tego, które kolory najlepiej działają. Następnie kosmetolog dostosuje kombinację kolorów specjalnie dla Ciebie.

Wyluzuj się i po prostu to zrób.

Podczas zabiegu zrelaksuj się najlepiej, jak potrafisz, aby wizyta mogła przebiec tak sprawnie i szybko jak to możliwe. "Nie mam nic przeciwko, jeśli ludzie przynoszą wkładki douszne", mówi Maureen, która pochwala ciszę swojej nowej maszyny w porównaniu z hałasem jej starej. "Maszyny, których używam, są zupełnie inne od maszyn, z którymi zaczęłam" - wyjaśnia, dodając, że były one znacznie, dużo głośniejsze. Pigmenty też są lepsze. W dawnych czasach "zmieniały się w brązy, zielenie lub błękity", ale dziś pozostają stabilne.

Kuracja i poprawki

Pojawi się obrzęk i może wyglądać "zbyt ciemno".

Twoja skóra może być później opuchnięta. Początkowo pigment będzie ciemniejszy niż się spodziewałeś, ale zmięknie w ciągu pierwszego do dwóch tygodni.

Przygotuj się na gojenie.

Po półgodzinnym odpoczynku wielu klientów wykonywania permanentnego eyelinera nawet jeździ do domu. Skóra przeszła wiele, więc daj jej czas. Brwi i usta mają dłuższy czas gojenia niż eyeliner.

Miejsca gojenia zachowuj wilgotne.

Prawdopodobnie będziesz musiał utrzymywać wilgotność tego miejsca  za pomocą wazeliny lub antybiotyku. Staraj się także unikać zdrapywania strupów, ponieważ przedwczesne łuszczenie może powodować utratę koloru.

Będziesz potrzebować korekcji w ciągu każdych 12-24 miesięcy.

Tusz makijażu permanentnego jest grubszy niż tusz do tatuażu, co oznacza, że szybciej znika. Klienci Maureen zwykle wracają co 24 miesiące, a inni kosmetolodzy twierdzą, że atrament złuszcza się ze skóry w ciągu około 12-18 miesięcy. Różne rodzaje również szybciej  bledną. Kolor ust, jak wspomnieliśmy, zanika szybciej przez rozmowy, jedzenie i picie, które robimy na co dzień. Kosmetolog pomoże Ci zaprojektować plan korekcji, a nawet może dać ci zniżkę na przyszłe wizyty, aby Twój makijaż wyglądał świeżo.