zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem FAJNIE25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Co to jest peeling chemiczny i jak to działa?

AUTOR: Groupon Editors |28 cze 2017

Występuje w różnym stopniu intensywności, aby leczyć szereg problemów związanych z pielęgnacją skóry, od problemów z teksturą i przebarwieniami po drobne linie i zmarszczki. Ale czym jest peeling chemiczny?

Krótko mówiąc, peelingi chemiczne to zabiegi rewitalizacji skóry, które można dostosować do problemów każdego pacjenta. Co robi peeling chemiczny i jak działa? Poniżej przedstawiamy te i wszystkie inne zapytania związane z tym zabiegiem, abyś mógł zbliżyć się o krok do skóry miękkiej jak u dziecka.

Co robi peeling chemiczny?

Wszystkie peelingi chemiczne usuwają zewnętrzne warstwy skóry, chociaż ile warstw zależy od intensywności peelingu. Po okresie gojenia, który również zależy od poziomu intensywności, skóra pozostaje miękka i gładsza. Powierzchowne problemy, takie jak trądzik lub blizny potrądzikowe, drobne linie i zmarszczki oraz przebarwienia powinny wyglądać lepiej lub zostać całkowicie skorygowane. Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki naskórka, pozostawiając twarz z promiennym blaskiem.

Ile kosztuje peeling chemiczny?

Koszt peelingu chemicznego jest bardzo zróżnicowany, w zależności od tego, czy otrzymasz lekki, średni czy głęboki peeling. Lekki i średni peeling średnio wynoszą od około 200 do 600 pln, ale peelingi medyczne wykonywane w gabinecie lekarskim mogą kosztować nawet 1500 pln. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze wybierając peeling lekki lub średni, koniecznie sprawdź Groupon, aby znaleźć najlepsze oferty na peelingi chemiczne w Twojej okolicy.

Czy są różne typy?

Tak, są. Peelingi mogą to być lekkie, średnie lub głębokie zabiegi chemiczne, w zależności od stosowanych chemikali i w jaki sposób są one łączone. Odpowiednie dla ciebie leczenie, jest zależne od tego co masz zamiar leczyć i jak długo wytrzymasz zabieg. Zawsze skonsultuj się ze swoim dermatologiem przed poddaniem się jakiemukolwiek peelingowi chemicznemu.

Jakie substancje chemiczne znajdują się w peelingu?

Każdy peeling jest nieco inny, a dokładna formuła zależeć będzie od poziomu intensywności zabiegu. Najczęściej stosowanymi substancjami chemicznymi używanymi w peelingaxh są alfa-hydroksykwasy (AHA), beta-hydroksykwasy (BHA), kwas trichlorooctowy (TCA) i fenol. AHA i BHA są najlżejszymi kwasami, często stosowanymi w lekkich peelingach chemicznych. TCA może być stosowany w wielu różnych formulacjach. Fenol jest najsilniejszym związkiem chemicznym i stosowany tylko w przypadku głębokich peelingów.

Czy są skutki uboczne?

Tak, wszystkie peelingi chemiczne mają skutki uboczne. Lekkie łuszczenie i podrażnienia zwykle występują przez kilka dni po lekkich peelingach. Po średnim peelingu skóra powraca do normalnego wyglądu po sześciu tygodniach. Głębokie peelingi chemiczne mają efekt bardziej zbliżony do leczenia chirurgicznego - pacjenci zwykle są proszeni aby przez dwa tygodnie wstrzymali się od normalnych czynności lub noszenia makijażu. Skóra może pozostać czerwona nawet przez  okres do trzech miesięcy.

Jakie są oczekiwane rezultaty?

Wyniki peelingów chemicznych są różne dla każdego pacjenta i zależne od poziomu intensywności peelingu chemicznego. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych zaleca aby podczas konsultacji wstępnej spytać się lekarza, jakich skutków ubocznych można się spodziewać.

Peelingi chemiczne mają na celu poprawę wyglądu w przypadku poniższych dolegliwości:

 • Trądzik lub blizny potrądzikowe
 • Wiek i plamy wątrobowe
 • Cienkie linie i zmarszczki
 • Piegi
 • Nieregularna pigmentacja skóry
 • Szorstka i łuszcząca skóra
 • Blizny
 • Skóra uszkodzona przez słońce

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję peelingu chemicznego czy innego zabiegu na twarz?

Peelingi chemiczne nie są przeznaczone aby stosować je w przypadku:

 • Głębokich rys twarzy
 • Usunięcia luźnej lub zwiotczałej skóry
 • Usunięcia popękanych naczynek krwionośnych
 • Zmiany rozmiarów porów
 • Usunięcia głębokich blizn

Czy każdy może mieć peeling chemiczny?

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych twierdzi, że możesz nie być dobrym kandydatem do wykonania peelingu chemicznego, jeśli:

 • Masz historię nienormalnych blizn na skórze
 • Nie prawidłową pigmentację skóry
 • Skórę afro-karaibską lub azjatycką
 • Brodawki na twarz
 • Rude włosy i bladą piegowatą skórę
 • W ciągu ostatniego roku korzystano z innych zabiegów na trądzik

Jakie są opinie na temat peelingów chemicznych?

Sprawdź, co mieli do powiedzenia nasi klienci na temat swoich doświadczeń po skorzystaniu z peelingu chemicznego:

"Ana jest niesamowita, do tej pory miałam dwa peelingi chemiczne, a wyniki są wspaniałe - polecam każdemu." - recenzja Nysa B.

"Jestem bardzo zadowolona z wyników peelingu chemicznego, moja skóra wygląda świeżo i promiennie, bez zaczerwienień i podrażnień, a personel był bardzo profesjonalny i miły" - z recenzja z przeglądu chirurgii plastycznej i dermatologii NYC Elice S.