zamknij
Do 20% zniżki od ceny sprzedaży na urodę i fajne aktywności z kodem WAKACJE. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Co to jest mikrodermabrazja i czy może poprawić stan naszej skóry?

AUTOR: Colleen Loggins |3 mar 2017

Kiedy po raz pierwszy zaczęłam pracować w Groupon, spędziłam niezliczone godziny na pisaniu ofert dotyczących zabiegów spa: Vampirze maseczki / PRP, laserowa liposukcja i bardzo popularnej usługi odnawiania skóry czyli mikrodermabrazji. Ta ostatnia jest dla mnie szczególnie interesująca, gdyż jest to zabieg, który głęboko złuszcza skórę, usuwając martwe komórki, które mogą zatykać pory i być przyczyną trądziku, coś, z czym właśnie się borykałam. Usługa wydaje się też mniej onieśmielająca dla kogoś, kto w spa był tylko dwa razy w życiu (wstrzyknięcie w swoją twarz plazmy własnej krwi à la maseczka Vampirza to raczej odpowiednie na piątą lub szóstą wizytę w spa). Postanowiłam, więc kupić Groupona do spa w chicagowskiej dzielnicy Gold Coast i udać się tam, aby dowiedzieć się, czym jest mikrodermabrazja.

Miałam wiele pytań i nie wstydziłam się  poprosić kosmetyczki o wyjaśnienie mi całej procedury. Oto czego się dowiedziałam

Czym jest mikrodermabrazja i jak działa?

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka warstwa po warstwie. Usuwa się go specjalnym urządzeniem, które uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu lub też ma specjalne diamentowe głowice, następnie próżnia zasysa eksfoliowane komórki skóry. Moja kosmetyczka miała urządzenie wyposażone w diamentową głowicę.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu, kosmetyczka przycisnęła urządzenie do mojej twarzy i zaczęła powoli je przesuwać po policzkach, nosie, brodzie, szyi i dekolcie. Czułam szorstki dotyk, trochę jak mocno zmatowiały papier ścierny, ale nie było to bolesne. Kiedy przesuwała urządzenie po mojej moją skórze, zasysała ona jednocześnie martwe komórki skóry.

Jakie są korzyści?

Mikrodermabrazja usuwa komórki martwej skóry zatykając pory, odsłaniając nową warstwę świeższej, gładszej skóry pod spodem. Proces ten może również pobudzić produkcję kolagenu i z czasem wygładzić zmarszczki. Osobiście zauważyłam, że moja skóra wyglądała zdrowiej i jaśniej przez kilka kolejnych dni po zabiegu.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Koszt mikrodermabrazji może się znacznie różnić w zależności od doświadczenia technika, zastosowanej metody oraz od tego, czy kupujesz wiele sesji naraz (co zwykle daje zniżkę). Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możesz spodziewać się, że zapłacisz od 60 do 100 pln za sesję.

Jeśli interesuje cię usługa, ale nie podoba Ci się jej cena sprawdź oferty mikrodermabrazji na Grouponie, zaoszczędzisz nawet do 70%.

Jak długo trwa procedura?

Zazwyczaj usługa trwa około 30 minut. Mikrodermabrazja może również być częścią dłuższego zabiegu pielęgnacji twarzy, podczas którego usuwa się wierzchnią warstwę naskórka, aby pomóc surowicy wniknąć głębiej.

Czy mogę jednocześnie zrobić peeling chemiczny?

Ponieważ zarówno peeling chemiczny, jak i zabieg mikrodermabrazji usuwają górną warstwę skóry, nie powinny być wykonywane w tym samym czasie. Można je jednak wykonać w odstępie kilku tygodni.

Jakie są zalety mikrodermabrazji w porównaniu do peelingu chemicznego?

Zarówno mikrodermabrazja jak i peelingi chemiczne mają  poprawić koloryt, teksturę i wyrazistość skóry. Skuteczność peelingu chemicznego zależy od siły użytego kwasu. Większość peelingów spa jest równie skutecznych jak mikrodermabrazja. Z drugiej strony, peelingi wykonywane w ośrodkach medycznych i u dermatologów są silniejsze, usuwają więcej martwego naskórka, dając większe korzyści. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik po peelingach chemicznych.

Czy są jakieś wady ?

Po zabiegu skóra może mieć zaczerwienienie i obrzęk, ale to powinno ustąpić w ciągu kilku godzin. W ciągu kolejnych dni, skóra może być sucha i złuszczać się. Moja twarz zaróżowiła się podczas zabiegu, ale szybko wróciła do normalnego wyglądu, zanim zdążyłam się przebrać.  Następnego dnia zauważyłam delikatne łuszczenie się skóry, ale pomógł zwykły krem nawilżający.

Czy musisz iść do spa, czy też możesz wykonać mikrodermabrazję w domu?

Ogólnie rzecz biorąc, skorzystanie z profesjonalnego zabiegu jest bardziej skuteczne niż samodzielne wykonanie mikrodermabrazji w domu, głównie dlatego, że kosmetyczka wykonująca usługę ma szeroką wiedzę na temat pielęgnacji skóry. Niemniej jednak zabieg w domu może skutecznie złuszczyć skórę, tak aby stała się ona  bardziej miękka, gładsza i jaśniejsza. Należy się tylko upewnić się, że urządzenie jest bardzo czyste, aby zapobiec przedostaniu się bakterii do świeżo startej skóry.

Jakie są opinie na temat mikrodermabrazji?

Oto, co klienci, którzy skorzystali z naszych najlepszych ofert mikrodermabrazji mieli do powiedzenia:

"Po raz pierwszy skorzystałam z usługi  mikrodermabrazji. Kosmetyczka była dokładna i już zauważyłam ogromną poprawę w kolorycie mojej skóry, nie mogę się doczekać powrotu za dwa tygodnie !!" -  Erika S. po wizycie w Luxe Blue Laser & Med Spa w Chicago.

"Niesamowita obsługa zaczynając od recepcji do kosmetyczki, była to moja pierwsza mikrodermabrazja z końcówką diamentową, ale na pewno nie ostatnia. Panie wykonujące zabieg były dokładne i sprawiły, że czułam się bardzo dobrze podczas usługi, a moja skóra jaśniała już  30 minut później." - Monika G. po wizycie Deify Laser & Beauty Lounge w Nowym Jorku

"Moja pierwsza mikrodermabrazja w tym salonie, Nella była miła, moja twarz po zabiegu czuje się świetna!" - Linda T. po wizycie w Arizona Laser & Skin w Phoenix