zamknij
Użyj kodu APPKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.

Ciało i dusza – podaruj swojemu ciału odrobinę relaksu!

AUTOR: Viktoria |11 paź 2016

 imag1 smallerII jpg

Na przełomie ostatnich lat podróżowanie stało się nie tylko sposobem na spędzenie urlopu i odpoczynkiem od pracy, ale również zwyczajną ucieczką od deszczowej pogody. Jest to wielka pasja dla wielu osób na całym świecie oraz elementem ich codziennego życia. Rozmyślamy i marzymy o kolejnym wyjeździe – bez względu na to, czy jest to nowe, modne miasto z nieodkrytymi zakamarkami czy też kolejna egzotyczna wycieczka, która do tej pory nie znalazła się na liście rzeczy do zrobienia.

Niesamowitym odkryciem jest to, w jaki sposób podróże poszerzają horyzonty – uczymy się o nowych kulturach, szczególnie o ich sposobie myślenia i życia, co może być inspirujące na wiele różnych, wyjątkowych sposobów. Równocześnie jednak możliwość ta wywiera na podróżujących nacisk i wpływ na to, jak podróżujemy. Czyż nie są nam znane te idealnie wyglądające posty w mediach społecznościowych, ukazujące białe, piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą, zamknięte w zapierającym dech piersiach obrazku, który nakłania nas do myślenia: „Wow, to jest zbyt piękne, by było prawdziwe” oraz: „Dlaczego ta osoba na zdjęciu to nie jestem ja”? Czyż nie każdy z nas ma takiego znajomego, który ciągle opowiada o kolejnych, niedawno odbytych, ekscytujących podróżach, podczas gdy my sami czujemy, że utknęliśmy w rutynie ośmiogodzinnego trybu pracy z niewystarczającą liczbą dni wolnych, by wyjechać gdziekolwiek? (..pomijając kwestie finansowe)

Dobrze nam znane posty z mediów społecznościowych…

…zbyt piękne, by mogło być prawdziwe!

beachcouple smaller jpg

Czy nie powinniśmy tego zakończyć? Czy nie powinniśmy po prostu zacząc podróżować więcej, wsłuchując się w potrzeby naszego ciała i ducha zamiast w to, co próbują nam wmówić social media? Tak – zdecydowanie! Życie w tak szybko zmieniającym się społeczeństwie jest bardzo ekscytujące: nowe możliwości pojawiają się niemalże każdego dnia. Jest to jednak bardzo wyczerpujące dla naszego ciała i ducha, które zasługują na specjalne traktowanie, zwłaszcza w tym szczególnym okresie – podczas naszych wakacji!

Joga, detoks, ajurweda lub klasyczne kuracje spa to tylko kilka sposobów na pełne wsłuchanie się w nasze ciało i ducha oraz ucieczkę od naszych codziennych, stresujących obowiązków. Oto kilka wskazówek i przemyśleń dotyczących kolejnych wakacji dla ciała i ducha:

Luksus czy ascetyczne lekcje jogi?

Styl życia związany z jogą wydaje sie być  bardziej połączony z ascetycznym sposobem życia, z bardzo małą dawką rozpieszczczania. Ale kiedy chodzi o nasze wakacje, wyłącznie od nas zależy, co jest dla nas najlepsze! Jeżeli łatwiej jest nam się zrelaksowac w drewnianej chacie bez prądu, powinniśmy się na to zdecydować! Jeżeli czujemy zaś, że zasługujemy na 5* nowoczesną jogę wraz pełnym pakietem atrakcji – zróbmy to! Nie chodzi tu o to, jak powinny wyglądać wakacje z jogą, ale o to, abysmy znaleźli idealne wakacje dla nas! Dobra wiadomość: na jogę można uczęszczać niezależnie od budżetu. Bliższe lokalizacje zminimalizują nasze koszty podróży, ucieczka do egzotycznych miejsc może łączyć się z ekonomicznymi rozwiązaniami, do wyboru pozostają równiez luksusowe posiadłości – wszyscy na to zasługujemy!

Luksusowe lekcje jogi na Wyspach Pacyfiku

luxusresport small jpg

versus proste miejsce do odnalezienia wewnętrznej równowagi

simpleretreat smaller jpg

Po prostu joga - cały dzień?

Z pewnością niektórzy z nas przeczytają to pytanie i wykrzykną: „Tak, oczywiście!” – ale dla innych, zwłaszcza dla osób z małym doświadczeniem w jodze, lub bez niego, ta teoria może brzmieć dziwnie i kojarzyć się z nudą. Joga łączy wiele aspektów, takich jak medytacja, zdrowe odżywianie się itd. Ale dla tych, którzy potrzebują więcej, mamy dobre wieści: jogę łatwo wkomponować w inne aktywności, takie jak piesze wycieczki, jazdę na rowerze czy surfowanie. Joga pomaga w skupieniu uwagi, tak ważnej dla ciała i ducha – wkomponowanie umiejętności nabytych podczas lekcji jogi w inne aktywności pozwoli sprawić, by Twoja wycieczka była niezapomnianym doświadczeniem!  

Joga i surfing to świetne połączenie!

surfing smaller jpg

Azyl milczenia - czy  mogę poznać siebie bez używania mowy?

Podróżowanie poprzez najbardziej ukryte granice, odwiedzanie najmodniejszych miast, wędrówki najniebezpieczniejszymi szlakami, akrobacje w powietrzu w tle najpiękniejszych scenerii - to wszystko znane wyzwania z listy rzeczy, które chcemy zrobić przed śmiercią. A może warto pomysleć o poszukiwaniu pokoju i równowagi poprzez wgląd w samego siebie? Brzmi dziwnie? Być może… Azyl milczenia jest rzeczywiście wyjątkowym doświadczeniem.  Nie warto myśleć, że nie wytrzymamy całego dnia bez wypowiedzenia ani słowa – przekonamy sie tylko, jeśli spróbujemy! Dobra wiadomość dla wszystkich sceptyków: Wiele miejsc oferuje jednodniowe wydarzenie tego typu! Dołączenie do grupy milczenia jest z pewnością czymś, co robimy wyłącznie dla samych siebie, ale może stać się najbardziej ekscytującym doświadczeniem, które dzielimy z naszymi znajomymi i rodziną podczas kolejnego wspólnego posiłku!  

Meditaion smaller jpg

Detoks & Post

Letnie grille, pikniki z przyjaciółmi, wieczory w ogródkach piwnych, dni wolne i letnie spotkania ze znajomymi w barach - lato jest wspaniałe, ale jednocześnie to wyzwanie dla naszego organizmu. Detoks i post stały się ważną częścią modnego stylu życia i powoli, ale konsekwentnie, wplatają się w wiele planów podróży.  Korzyści  z wakacji połączonych z detoksem są oczywiste: polepszenie zdrowia, oczyszczenia ciała i redukcji stresu. Pakiety detoksykujące z uwzględnieniem postu zazwyczaj zaczynają się od specjalistycznej konsultacji, ustalenia indywidualnych celów i zorganizowania spersonalizowanego programu zawierającego takie aktywności, jak spacery, joga,  kuracje bazujące na wiedzy medycznej itp.  A teraz wspaniałe wieści: nie przestaniesz korzystać z tego, co osiągnąłeś podczas Twojego pobytu na wyjeździe uwzględniającym detoks i post już w chwili po wymeldowaniu się z ośrodka. Dla większości ludzi te specjalne wakacje tworzą bazę do zdrowszego i bardziej aktywnego życia. Zwiększona świadomość swojego ciała oraz zdrowsze nawyki żywieniowe sprawią, że korzyści z detoksu i postu zostaną z Tobą długo po zakończeniu wakacji...

detox small jpg

Szukasz kolejnych wakacji dla ciała i ducha – sprawdź tutaj!