PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

9 fajnych letnich obozów dla dzieci

AUTOR: Aimee Algas Alker |5 lut 2019

Dzieci z niecierpliwością czekają na letnią przerwę, w przypadku rodziców niestety może być odwrotnie. Wysłanie dzieci na obóz letni jest często najlepszą alternatywą do zwykłych zajęć, takich jak rozdzielenia kłócącego się rodzeństwa lub zabieranie ich do biura.

W rzeczywistości niektórzy organizują obozy letnie dla dzieci, które wykraczają poza kajakarstwo i makramę. Te obozy są tak ekscytujące i tak różne od typowego dnia w szkole, że dzieci nie zdają sobie sprawy, że uczą się czegoś nowego.

Obóz muzyczny - gdzie dzieci szkolą swoje talenty muzyczne

W szkole muzycznej klasy często składają się z 20 dzieci, Na obozie dzieci uczą się od pracowników, którzy dobrze znają różne gatunki muzyki. Dzieci uczą się gry na instrumencie lub doskonalą swoje wokale. Dzieci w wieku 3-17 lat tworzą zespół, wspólnie tworzą piosenkę, nagrywają wideo czy  nawet grają na żywo.

 

Obóz artystyczny - gdzie dzieci uczą się jak stworzyć arcydzieło

Dzieci uwielbiają odkrywać swoją kreatywność, jednak nie mają zbyt dużej szansy, aby to zrobić w ciągu roku szkolnego. Na takich obozach letnich, dowiadują się więcej niż tylko, jak rozmazać farbę na papierze. Opiekunowie zachęcają do krytycznego myślenia, dzieci próbują swoich sił w różnych dyscyplinach i mediach, a także poszerzają swoje umiejętności w malowaniu twarzy, projektowaniu biżuterii czy gotowaniu i muzyce.

 

Obóz sportowy - gdzie dzieci trenują, aby być prawdziwymi mistrzami

Tutaj dzieci otrzymują prawdziwą lekcję sportu. Dzieci próbują różnych zajęć sportowych, w tym pływania i piłki nożnej. Uczą się dyscypliny i umiejętności rozwiązywania problemów, które czynią z nich honorowego sportowca. Mają także czas na gry i rzemiosła, aby poszerzyć swoje doświadczenie.

 

Obóz naukowy - Połącz naukę i sztukę ...z robotami

Obozy te pozwalają dzieciom wykorzystać spryt i wyobraźnię do konstruowania mechanicznych arcydzieł. Próby i błędy są niezbędne w procesie projektowania, pracownicy obozu kładą nacisk na testowanie i rozwój oraz zachęcają do odważnych pomysłów.

 

Obóz teatralny

Współpraca i zaufanie do rówieśników - to tylko niektóre z umiejętności, których uczą się dzieci podczas swojego tygodniowego pobytu. Obozowicze intensywnie spędzają czas na próbach scenicznych wybranej popularnej opowieści, takiej jak np. Piotruś Pan, którą przedstawią na końcu obozu dla swoich bliskich.

 

Obóz matematyczny - uczyń z matematyki zabawę

Personel tego obozu pomaga dzieciom w wieku 7-14 lat uniknąć letniego letargu, utrzymując ich umiejętności matematyczne na wysokim poziomie, korzystając z technik, które sprawiają, że matematyka jest przyjemnością. Dzieci zyskują pewność siebie, trenując swoje umiejętności matematyczne w grach logicznych i programach zaprojektowanych tak, aby spotykać się z nimi na ich poziomie wiedzy.

 

Obóz aktywności ruchowej - po prostu się ruszaj

W letnim programie tego obozu dzieci aktywnie uczestniczą w różnorodnych przedsięwzięciach, które są różne każdego dnia. Mogą uczyć się tańczyć na lekcjach gimnastyki, próbować sił na ściance wspinaczkowej i kąpać w parku wodnym.

 

Obóz jeździecki - zyskaj nowego przyjaciela

Niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie jeździli konno, czy jeżdżą doskonale, jeźdźcy w wieku 5-17 lat rozkwitają na  tym obozie jeździeckim. Obozowicze uczą się dyscypliny i empatii, która się ujawnia podczas opieki nad koniem. Między dziećmi nawiązują się też przyjaźnie, podczas zajęć nie związanych z jazda konną.

 

Obóz windsurfingu - nauka pływania na fali

Podczas tego nadmorskiego obozu dzieci mogą nauczyć się wchodzić na swoje deski surfingowe już w wieku 5 lat. Jest tam stosunek 3 nauczycieli na 1 ucznia co oznacza , że dzieci uzyskują bardzo dużo spersonalizowanej pomocy, aby poprawić umiejętności, w sferach które tego wymagają. Dzieci uczą się także szacunku dla oceanu, a co za tym idzie także dla całej Ziemi, uczą się także odporności i cierpliwości, ponieważ wiele razy spadają z desek, wstają i próbują ponownie aż do skutku.