zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

8 aktywności, które zapewnią Ci rozrywkę (i suche ubranie) w deszczowy dzień

AUTOR: |21 kwi 2017

To prawdziwy koszmar: rodzinny dzień w parku zaplanowany, bilety do zoo kupione, buty do biegania zawiązane... i nagle siarczysty deszcz obwieszcza niespodziewane załamanie pogody. Twoje plany legły w gruzach? Niekoniecznie!

Tak, smutki deszczowych dni mogą stanowić realny problem, ale kiepska prognoza wcale nie musi być wymówką do siedzenia w domu i gapienia się w telewizor. Stworzyliśmy listę aktywności na deszczowe dni, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym, dostarczą mnóstwo rozrywki. Dlatego weź kilka oddechów, zabierz parasol i wyrusz na jedną z deszczowych przygód. Oto, co możesz zrobić jeśli...

Masz już na sobie kostium kąpielowy

Wybierz się z rodziną do aquaparku. Nawet jeśli na zewnątrz leje jak z cebra, kryte parki wodne wciąż oferują warunki jak podczas słonecznego dnia na plaży. Większość parków wodnych ustawia termostat na około 28°C: temperaturę idealną do szaleństw na zjeżdżalniach wodnych, zabaw w basenie z falami, a także do zwykłego relaksu podczas spływu leniwą rzeką.

Musisz tylko wstać z kanapy i się ruszyć

Poskacz w parku trampolin. To oczywistość dla dzieciaków, ale tak naprawdę każdy może bawić się w parku trampolin. Odbijaj się od ścian, zagraj w koszykówkę na trampolinach albo wykonuj akrobacje i ląduj na miękkiej piance. Wiele parków wykorzystuje również swoje sprężyste powierzchnie do zajęć z fitnessu, które wykluczają wszelkie wymówki związane z pogodą.

Kochasz przyrodę (ale nie aż tak, żeby zmoknąć)

Odwiedź akwarium. Tak jak większość rzeczy na naszej liście, wycieczki do akwariów to świetna aktywność podczas deszczowego dnia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Bez problemu można tam spędzić cały dzień bez konieczności przejmowania się złą pogodą. Poza tym ciężko przebić przechadzanie się tunelami otoczonymi przez rekiny, płaszczki i kolorowe ryby. Wskazówka: jeśli możesz, kup bilety online i sprawdź program, żeby zaplanować obiad, filmy i inne aktywności, których lepiej nie przegapić.

Już zapakowałeś swoje kije golfowe

Zagraj w (symulowanego) golfa. Nawet deszczowe dni mogą być tymi idealnymi do zaliczenia kilku dołków na światowej klasy polach golfowych. Tyle że pod dachem. Symulatory golfowe pozwalają graczom na korzystanie z własnych kijów i uderzanie prawdziwych piłeczek golfowych prosto w gigantyczny ekran, podczas gdy kamery i nowoczesne mechanizmy zamieniają te uderzenia na interaktywny dzień na polu golfowym. Poza możliwością odtworzenia słynnych pól golfowych, większość symulatorów ma wbudowane programy treningowe i cyfrowe tereny szkoleniowe.

 Jesteś ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi

Przejdźcie się do escape roomu. Spójrzmy prawdzie w oczy – razem ze znajomymi wiele razy dyskutowaliście o tym, co zrobilibyście w razie apokalipsy zombie, albo jak przeprowadzilibyście napad na bank. Nadszedł czas, by wprowadzić te plany w życie. Gry odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach i trwają zazwyczaj około 60 minut, podczas których będziecie musieli rozwiązywać zagadki i szukać wskazówek, by znaleźć klucz, dzięki któremu uciekniecie.

Chcesz po prostu wyciągnąć dzieciaki z domu

Zabierz je na kręgle. Jak powiedział nam członek amerykańskiego Zawodowego Związku Kręglarskiego, Bill Spigner: „kręgle to najlepszy towarzyski sport rekreacyjny jaki mamy w tym kraju”. Rodzice, dziadkowie i dzieci w dowolnym wieku mogą ze sobą współrywalizować. Mało tego: większość torów do kręgli oferuje też inne aktywności, takie jak bilard dla dorosłych czy automaty z grami dla dzieci.

Obiecałeś romantyczny piknik

Udaj się zamiast tego do baru z winem. Jest pewien powód, dla którego tak wiele romantycznych filmów zawiera deszczowe sceny. Nie ma konieczności wyznawania swojego głębokiego uczucia podczas ulewy, ale przytulne popołudnie spędzone w środku podczas szalejącego za oknami deszczu może jeszcze bardziej zbliżyć dwoje ludzi. Wino, ser i inne przysmaki w barze z przekąskami mogą stanowić idealne romatyczne wyjście... do środka.

I tak chciałeś zostać w środku

Przejdź się do teatru. Nie masz wymówki. Pewnie i tak chciałeś to zrobić, a ciemny i brzydki dzień daje Ci idealny powód, by w końcu się tam wybrać. Zadzwoń więc do swojej drugiej połówki albo najlepszego przyjaciela, zamów bilety i na kilka godzin zniknij w fantastycznych odmętach komedii lub musicalu w lokalnym teatrze.