zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem WEEKEND. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

7 pomysłów na wspólna zabawę, które dzieci i dorośli pokochają.

AUTOR: Aimee Algas Alker |5 lut 2019

Teraz, gdy mam córkę w przedszkolu, planuję spotkania połączone z zabawą częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety, nie ma dużo miejsc, gdzie spodoba się zarówno dzieciom i jak dorosłym. Aby pomóc innym rodzicom, takim jak ja, przygotowałam krótką listę miejsc, w których dzieci będą się dobrze bawić i jednocześnie nie nudzą one dorosłych.  Zamieściłam nawet kilka pomysłów na to, co zrobić, jeśli zdecydujesz się jednak pozostać w domu.

Sala zabaw i kawa

Najlepsza dla: małych dzieci z nadmiarem energii i rodziców, którzy się znają

Kiedy rodzice dobrze się znają, sala zabaw może być idealnym miejscem do spotkania. Dzieci szaleją, a rodzice mogą poznać się lepiej  przy filiżance kawy. Należy pamiętać, że place zabaw są różne, a niektóre są ukierunkowane na określone grupy wiekowe. Jedna sala zabaw może być zdominowana przez ogromne dmuchańce do skakania, podczas gdy inna może być zaprojektowana  jako małe miasto, zachęcające do zabawy na niby.

Przedstawienie i lody

Najlepsze dla: dzieci lubiących spokojniejsze zajęcia i rodziców, którzy nie lubią wymuszonych rozmów

Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą dobrze bawić się na dziecięcym przedstawieniu. Lokalne teatry często przygotowują przedstawienia przyjazne dzieciom, a niektóre miejscowe kawiarnie otwierają swoje drzwi w niedzielę, aby gościć dziecięce akty muzyczne. Świetne rozwiązanie, gdy nie znasz dobrze innych rodziców - gdy po przedstawieniu wyjdziecie na lody, będziecie mieli o czym rozmawiać.

Studio artystyczne i babeczki

Najlepsze dla: kreatywnych dzieci i rodziców, którzy czują się mniej niezręcznie, gdy mają coś do roboty

Tworzenie sztuki jest stymulujące dla wszystkich grup wiekowych, spędzanie czasu w studiu artystycznym jest jednym z najlepszych pomysłów na zabawę dla dzieci i rodziców. W wielu studiach typu “napij się i maluj”  lub "ceramika" można również spędzać popołudnia w stylu "dzieci i dorośli", gdzie mogą razem lub osobno malować swój obraz. Po zajęciach odwiedź piekarnię, aby zjeść babeczki w kolorach pasujących do twoich kreacji.

Joga i koktajle owocowe

Najlepsze dla: dzieci z dobrą koncentracją i rodziców, którzy widzieli się wcześniej w spodniach do jogi

Dobry pomysł, gdyż każdy potrzebuje aktywności fizycznej. Warsztaty dla rodziców z dziećmi uczą świadomości ciała, a także równowagi i elastyczności. Zapytaj w swoim lokalnym studiu jogi, czy mają takie zajęcia. Koktajl po może być dla wszystkich zdrowym poczęstunkiem.

Kurs gotowania i ciasteczka

Najlepsze dla: dzieci lubiących bałagan i rodziców, którzy nie chcą sprzątać tego bałaganu

Przyjazne dzieciom lekcje gotowania unikają ostrych noży i złożonego jedzenia na rzecz praktycznej zabawy i jedzenia dla dzieci. Aby uniknąć problemów, upewnij się, że zajęcia są  jest zbieżne z ich regularnie planowaną porą lunchu lub kolacją. A nawet jeśli deser nie jest wliczony w cenę, zatrzymaj się w sklepie z ciastkami w drodze do domu.

Łyżwiarstwo i gorąca czekolada

Najlepsze dla: dzieci, które niczego się nie boją i rodzice, którzy czują się komfortowo, nie trzymając się barierek przez cały czas

Publiczne lodowisko to świetny sposób na nauczenie dzieci podstaw łyżwiarstwa, aktywności fizycznej, która promuje koncentrację i wytrwałość (ponieważ na pewno upadną wiele razy). Najlepesze jest to , że jeśli nie masz ochoty na rozmowę z innymi rodzicami nikt nie uzna za dziwne, jeśli szybko odejdziesz. Nie zapominaj o kubku gorącej czekolady, na lodowisku jest zimno, nawet w środku lata.

Nie ma to jak w domu

Najlepsze dla: każdego, kto nie ma nic przeciwko temu, aby posprzątać po zabawie w domu

Podczas gdy nie zaplanowana zabawa jest dobra zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, umówienie się na  zorganizowane spotkanie pomagają uspokoić sytuację, gdy małe dzieci zaczynają szaleć. Wspaniale jest także zaplanować coś, co rodzice i dzieci mogą zrobić wspólnie.

  • Zróbcie coś wspólnie: użyj farb do tkanin, aby ozdobić torby na zakupy lub poszewki na poduszki, namaluj małe płótna lub kolaże

  • Zagraj w gry dla dorosłych jak i dla dzieci: pomyśl o interaktywnych grach, w których można rywalizować, takich jak Uno czy Jenga

  • Zamiast zrobić pizze, przygotuj  trochę tortilli, sera i innych składników. Dorośli mogą stworzyć własne wrapy, podczas gdy dzieci mogą tworzyć quesadillas - urządzenie do quesadillas sprawia, że jest to łatwe i przyjemne.Można uzyć takich składnikó jak wędlina, kawałki  kurczaka, pieczone warzywa i różne rodzaje serów.

  • Stwórz własny bezalkoholowy koktajl : dzięki różnorodnym sokom i gazowanej wodzie dzieci i dorośli mogą przygotować własny napój do swoich posiłków.