Piernikarnia Starotoruńska

Franciszkańska 16, Toruń

Warsztaty (od 21,99 zł) ze zwiedzaniem Starówki Torunia (od 30,99 zł) w Piernikarni Starotoruńskiej (do -38%)

Wybierz opcję
Ponad 20 odsłon dziś, więc działaj teraz!

Wyróżniki

Okazja do sprawdzenia, jak powstają słynne toruńskie pierniki, a także do podziwiania pięknych widoków Starówki

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
Ł
Łukasz
1 Oceny1 reviews
6 dni temu
Bardzo miła obsługa. Co by tu dużo się rozpisywać, było rewelacyjnie! Zarówno zwiedzanie jak i same warsztaty. Polecam w 100%!
L
Lucyna
2 Oceny2 reviews
6 dni temu
Polecam Piernikarnie Starotoruńską miałam okazję odwiedzić po 2 latach i takie samo miłe i gościnnie przyjęci warto odwiedzić mistrzów piernikarni polecam z dziećmi małymi jak i dużymi pozdrawiam
P
Piotr
2 Oceny1 reviews
wrzesień 14, 2021
Bardzo ciekawe miejsce, dowiedzieć się można dużo ciekawych rzeczy jak i opowieści związanych z piernikami. Pieczenie własnoręcznie robionych pierników - niezapomniane :)
M
Małgorzata
2 Oceny2 reviews
sierpień 27, 2021
Bardzo ciekawie prowadzone warszaty, sporo teorii, troche praktyki, frajda od malutkiego do troche wiekszego i starszego! Polecam!
P
Przemysław
14 Oceny2 reviews
sierpień 24, 2021
Świetna nauka i zabawa. Polecam z całego serca. Pozdrowienia dla przemiłych prowadzących.
G
Guest
1 Oceny1 reviews
sierpień 22, 2021
Gorąco polecam, widać duże zaangażowanie prowadzących, ciekawie poprowadzone spotkanie, zdecydowanie warto wziąć udział.
A
Anna
1 Oceny1 reviews
sierpień 5, 2021
Jest ok jednak bez szału. Mieliśmy porównanie z ubiegłym rokiem gdy byliśmy w Żywym Muzeum Piernika. Zdecydowanie lepsze od Piernikarni.
replied
View Comment +
T
Tomasztop reviewer
9 Oceny7 reviews
lipiec 18, 2021
Przewodnik bardzo zainteresował nas historią Torunia. Pieczenie pierników było ciekawym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Zobacz wszystkie opinie

O tej ofercie

Szczegóły:

  • warsztaty piernikarskie odbywają się codziennie w godz. 10-18 (ostatni pokaz o godz. 17)
  • warsztaty piernikarskie i spacer z przewodnikiem po Starówce Torunia odbywają się w każdą niedzielę w godz. 12-14.
  • czas trwania: 1 godz. (warsztaty) lub 2 godz. (warsztaty ze spacerem, każde po godzinie)

Warsztaty wypieku pierników dawnych:

Każdy z uczestników przeniesie się w scenerię XVII wieku i pozna historię słynnych toruńskich pierników, usłyszy kilka ciekawych legend związanych z miastem, a także pod okiem mistrzów piernikarskich będzie mógł własnoręcznie upiec piernik na tradycyjnych drewnianych formach.

Pakiet: warsztaty i spacer po Starówce Torunia:

Oprócz własnoręcznego stworzenia piernika, dodatkową atrakcją będzie wycieczka po Starówce. Goście poznają fakty i mity w towarzystwie mieszczan, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą.

Warunki

Zmiana rezerwacji możliwa z 24-godz. wyprzedzeniem – w przeciwnym razie groupon przepada. Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 566 211 019. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 1. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 1. Groupon ważny przez 1 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany.

Piernikarnia Starotoruńska

Smak i kunsztowny kształt pierników jest znany nie tylko mieszkańcom Torunia. Choć od wieków toruńscy piekarze skrywają tajemnicę wypieku tych słynnych ciastek, to Piernikarnia postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazać gościom, jak powstają aromatyczne, korzenne słodkości. Oprócz możliwości podejrzenia całego procesu pieczenia czy też wykonania własnego piernika, na uczestników czekają liczne ciekawostki i legendy związane z toruńskim specjałem. Przy Piernikarni funkcjonuje także sklepik z wypiekami.