Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Gimnazjalna 1, Warszawa

Zabieg laserowej korekcji wzroku metodą smart LASEK w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina

Wybierz opcję

Wyróżniki

Laserowa metoda smart LASEK umożliwia korektę wad wzroku podczas jednej wizyty, po której poprawa widzenia następuje w ciągu kilku tygodni

Komentarze klientów Groupon

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie komentarze klientów Groupon pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera. Prośby o wystawienia komentarza są wysyłane mailowo do klientów, którzy zakupili ofertę.

O tej ofercie


Szczegóły:

 • specjalista wykonujący zabieg: lekarz okulista
 • typ usługi: laserowa korekcja wzroku

Mimo, iż większość osób przyzwyczaiła się do noszenia okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych, to jednak wielu z nich czuje się przez nie niekomfortowo. Dzięki operacji laserowej korekcji wzroku można nie tylko zapomnieć o zaparowanych szkłach okularów i podrażnieniach związanych z noszeniem soczewek, ale także na nowo polubić siebie i po prostu cieszyć się życiem.

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest krótki i komfortowy. Już w kilkadziesiąt sekund można całkowicie pozbyć się wady wzroku i zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z ostrością widzenia.

Przychodnia i Szpital Okulistyczny Retina to nowoczesna placówka medyczna z doświadczonym zespołem lekarzy specjalistów w tym lekarzy okulistów oraz wyszkolonym zespołem pielęgniarskim. W ciągu 15 lat działalności z sukcesem przeprowadzono ponad 10 000 operacji okulistycznych.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz zdobytą wiedzę Retina oferuje wysoką jakość wykonywanych usług zgodną z certyfikatem ISO 9001:2015 oraz przyjazne podejście do pacjentów.


Wizyta kwalifikacyjna dla klientów Groupon w cenie 250 zł (59,5% kwoty cennikowej)

Przed wykonaniem zabiegu należy udać się do lekarza okulisty na wizytę wstępną (kwalifikującą). Podczas wizyty okulista wykona szereg badań diagnostycznych w celu weryfikacji czy laserowa korekcja wzroku jest możliwa. Czas takiej wizyty zajmuje około 2-3 godzin. Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną wykonane następujące badania okulistyczne:

 • badanie wady wzroku przed i po rozszerzeniu źrenicy (podanie kropli rozszerzających)
 • keratometria
 • topografia rogówki
 • pomiar szerokości źrenicy (pupilometria)
 • pomiar grubości rogówki (pachymetria)
 • ocena jakości i składu łez
 • USG gałek ocznych
 • ocena przedniego i tylnego odcinka oka
 • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria)
 • ocena kąta przesączania (gonioskopia)
 • badanie pola widzenia
 • OCT

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia jak np. jaskra, stany zapalne przedniego odcinka oka, nasilone alergie, zaćma, odwarstwienie siatkówki, oczopląs itp. Również okres ciąży i karmienia piersią uniemożliwia wykonanie laserowej korekcji wzroku.


Opis operacji:

Po znieczuleniu oczu kroplami okulistycznymi, na powieki zakładane są metalowe rozwórki. Ramię lasera zostaje ustawione bezpośrednio nad operowanym okiem. Zadaniem pacjenta jest skupienie wzroku na punkcie świetlnym w ramieniu lasera. Czas działania lasera wynosi kilkadziesiąt sekund, podczas których należy utrzymać oko nieruchomo.


Opis metody smart LASEK

Zabieg ten umożliwia korekcję wad wzroku w przypadku przeciwwskazań do wykonania metody LASEK (np. zbyt głęboki oczodół, zbyt cienka rogówka). Polega on na odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki, a następnie oddziaływaniu lasera na głębsze warstwy rogówki. Podczas zabiegu pozostawiany jest nabłonek rogówki.

Po zabiegu trzeba przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego. Możliwym jest, przez 2-3 doby odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych, nadwrażliwości na światło oraz łzawienie. Poprawa widzenia następuje w ciągu kilku tygodni.


Laser excimerowy SCHWIND AMARIS® 500E

Laser, którym dysponuje placówka, należy do czołówki wiodących technologii na świecie w kwestii laserowej korekcji wad wzroku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii zabiegi są krótkie i komfortowe.

Laser umożliwia korekcję wad wzroku w zakresie od -12,0 (krótkowzroczność) dioptrii do +6,0 (nadwzroczność) dioptrii sferycznych oraz do 6,0 dioptrii cylindrycznych (astygmatyzm). Laser ten pozwala na wykonanie takich procedur jak:

 • laserowa korekcja wad wzroku, wszystkie dostępne procedury wraz z SmartSurfe (TransPRK),
 • laserowa korekcja w oparciu o WaveFront,
 • PTK – moduł do planowania leczenia blizn i degeneracji rogówki przez eliptyczną lub okrężną ablację tkanki,
 • KPL – moduł do planowania i wykonywania przeszczepów rogówki.

Wyróżniki lasera:

 • większa niż w innych laserach stabilność energii lasera,
 • większa niż dotychczas perfekcja fotoablacji (wzór laserowej fotoablacji oparty jest na fractalach),
 • większa precyzja powiązania podawanych parametrów z leczoną wadą wzroku,
 • większa precyzja lokalizacji impulsów lasera podążających za źrenicą i mikroruchami gałki ocznej pacjenta,
 • bardzo precyzyjna, komputerowa regulacji i kalibracji centrowania wiązki laserowej.

Warunki

Zmiana lub odwołanie rezerwacji z 24-godz. wyprzedzeniem – w przeciwnym razie groupon przepada. Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 22 664 44 33 lub 693 722 448. Koszt wizyty kwalifikacyjnej dla klienta Groupon wynosi 250 zł – płatne w rejestracji Retina przed wizytą po okazaniu grouponu. W przypadku braku kwalifikacji do zabiegu kwota ta nie jest zwracana. W przypadku przeciwwskazań do wykonania zabiegu Groupon zwraca koszt zakupionej oferty. Warunkiem koniecznym umówienia się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu jest posiadanie grouponu w wersji mobilnej lub papierowej. Ważne: każdy pacjent po zabiegu otrzymuje bezpłatnie odpowiedni pakiet leków wraz z zaleceniami + okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon. Po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Groupon ważny przez 3 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 2. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 2. Możliwość ponownego zakupu grouponu po 30 dniach. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.

Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Retina od ponad 15 lat oferuje swoim pacjentom bogatą wiedzę oraz doświadczenie (ponad 10 000 wykonanych operacji okulistycznych) poparte badaniami, wykonywanymi na najnowocześniejszym sprzęcie. Mieszcząca się w Warszawie placówka zapewnia swoim pacjentom profesjonalizm oraz najwyższą jakość wykonywanych usług.

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina pracuje doświadczony zespół specjalistów należących m.in. do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European VitreoRetinal Society, European Contact Lens Society of Ophthalmologists, American Academy of Ophthalmology, World Glaucoma Association. Wykonują oni m.in. zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, i zaawansowane zabiegi witrektomii.

Atuty Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina:

 • wieloletnia wiedza i doświadczenie wysoko wykwalifikowanych okulistów,
 • nowoczesny sprzęt medyczny oraz zaawansowane technologie operacyjne,
 • wysoka jakość wykonywanych usług oraz profesjonalizm.