Unicef

Kup jako prezent
Unable to add now. Please try again later
Unable to remove now. Please try again later

Komentarze

201 Opinii

Super że jest sprawdzona fundacja, dzięki której można pomóc innym ;-).Dziękuję również Grouponowi za umożliwienie mi tego ;-)
Marzena D. · 12 września 2017
Warto pomagać.
Bogumila L. · 11 września 2017
Warto pomagac
DANUTA J. · 6 września 2017

W skrócie


Dołącz do akcji ratunkowej UNICEF – kup dzisiaj groupon i uratuj głodujące dzieci w Afryce. Potrzebna jest każda pomoc.

Wybierz 1 z 4 opcji

  • 9 zł za groupon charytatywny na pastę terapeutyczną dla 5 dzieci,
  • 30 zł za groupon charytatywny na mleko terapeutyczne dla 9 dzieci,
  • 41 zł za groupon charytatywny na wysokoenergetyczne herbatniki oraz pastę terapeutyczną dla 18 dzieci,
  • 78 zł za groupon charytatywny na ratujący życie zestaw medyczny dla lekarzy i pielęgniarek (leki, bandaż, gaza, szczypce, strzykawki, jodyna i inne).

Ważne informacje:

  • 4,9 mln osób, czyli ponad 40% mieszkańców kraju potrzebuje natychmiastowej pomocy żywnościowej,
  • 360 000 dzieci poniżej 5. roku życia jest zagrożonych śmiercią głodową,
  • środki pozyskane ze sprzedaży grouponów charytatywnych przeznaczone zostaną na żywność terapeutyczną, która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci i na wyposażenie ośrodków zdrowia. Dramatyczna walka z czasem trwa. Apelujemy o każdą pomoc!

Pamiętaj – działając z UNICEF masz 100% pewności, że Twoje wsparcie dotrze do potrzebującego dziecka. W imieniu tych dzieci prosimy, zakup groupon już dziś.

Klęska głodu w Sudanie Południowym

Sytuacja żywnościowa w Sudanie Południowym jest najgorsza od czasu wybuchu konfliktu trzy lata temu. W lutym 2017 roku została ogłoszona klęska głodu, co oznacza, że dzieci i dorośli zaczęli umierać z powodu niedożywienia.

Wiele dzieci wraz ze swoimi rodzicami opuściło domy z powodu grożącego im niebezpieczeństwa. Pola uprawne zostały zniszczone, ceny poszybowały w górę, przez co wiele rodzin nie ma dostępu do żywności lub ogranicza ją do minimum. Brakuje dostępu do opieki medycznej i sanitariatów. 360 000 dzieci poniżej 5. roku życia jest zagrożonych śmiercią głodową.

Matki decydują się na długą i niebezpieczną drogę, aby ratować swoje dzieci. Każda chwila ma znaczenie. W jedynym szpitalu dziecięcym w Sudanie Południowym na pomoc czekają tysiące małych pacjentów. Dzieci cierpią na ciężkie ostre niedożywienie, są bardzo osłabione, przez co każda infekcja jest dla nich kolejnym zagrożeniem. Matki z przerażeniem spoglądają na kości zarysowujące się na ciałach swoich pociech, na to, jak głód z każdym dniem wyniszcza ich i tak już drobne organizmy. Jedynym ratunkiem jest dla nich żywność terapeutyczna.

Dla wielu dzieci w Sudanie Południowym walka o przeżycie cały czas trwa, dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Kupując jeden z 4 grouponów dajesz dziecku szansę na życie i powrót do zdrowia.

Dzieci umierają na naszych oczach. Dzięki Twojemu wsparciu możemy je uratować. W imieniu tych dzieci gorąco dziękujemy za każde wsparcie.

Dowiedz się więcej o akcji: http://www.unicef.pl/afryka

Warunki


Groupon ważny do 31.08.2017 i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
Dodatkowe informacje: środki na konto Unicef zostaną przekazane przez Groupon Polska – nie trzeba dokonywać żadnych przelewów ani realizować grouponu. Unicef zobowiązuje się wystawić potwierdzenie otrzymania darowizny, jeśli pojawi się takie zapytanie ze strony Darczyńców. 100% przychodu z grouponów zostanie przekazane na akcję ratunkową zorganizowaną przez Unicef.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Unicef


By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.