Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1, Torun

Od 24.99 zł: bilety do Muzeum Okręgowego w Toruniu

Wybierz opcję

Wyróżniki

Okazja do poznania historii Torunia oraz podziwiania zbiorów sztuki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
G
Guest
1 Oceny1 reviews
październik 13, 2020
Ciekawa i niedroga opcja na zwiedzanie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne jest 5 obiektów na dwa dni, szczerze mówiąc rozłożyłabym nawet na trzy dni.
G
Guest
1 Oceny1 reviews
październik 1, 2020
Bardzo ciekawe ekspozycje, dużo atrakcyjnych multimedialnych wystaw
P
Paulina
3 Oceny2 reviews
wrzesień 15, 2020
Super wystawy, jednak konieczne 2 pełne dni do obejrzenia wszystkich muzeów.
K
Krzysztof
2 Oceny1 reviews
wrzesień 14, 2020
Znakomity cenowo zestaw. Bardzo dużo oglądania wydziałów muzeum. Zdecydowanie to zakup na dwa dni. Niektóre wydziały nie za bardzo zainteresowały moje dzieci ale np wystawa zabawek z dalekiego wschodu bardzo im się podobała. Polecam zakup.
A
Anna
1 Oceny1 reviews
sierpień 26, 2020
Świetne muzeum - czytelnie podzielone okresy, ciekawe eksponaty, interesująco opisane, prezentacja 3d rewelacyjnie wykonana.
M
Maciej
1 Oceny1 reviews
sierpień 11, 2020
Ratusz jest wprost rewelacyjny. Dzieła sztuki począwszy od XII wieku do lat współczesnych pokazują, jak zmieniała się sztuka i jej postrzeganie na przestrzeni lat. Dom Eskenów i wystawa dziejów Torunia świetna. Bardzo wiele ciekawych eksponatów. Warto zwiedzić.
A
AnnaTOP REVIEWER
13 Oceny5 reviews
sierpień 5, 2020
Polecam
B
Beata
1 Oceny1 reviews
lipiec 24, 2020
Jesteśmy bardzo zadowoleni
Zobacz wszystkie opinie

O tej ofercie

Wybierz 1 z 6 opcji

Bilety do Kamienicy pod Gwiazdą + Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (wystawa + projekcja 3D) (poza Domem Mikołaja Kopernika)

  • 24,99 zł zamiast 44 zł za 2 bilety normalne
  • 37,99 zł zamiast 66 zł za 3 bilety normalne
  • 49,99 zł zamiast 88 zł za 4 bilety normalne

Karnety upoważniające do zwiedzania wszystkich oddziałów muzeum: ( poza Domem Mikołaja Kopernika)

  • 57,99 zł zamiast 100 zł za 2 karnety normalne
  • 84,99 zł zamiast 150 zł za 3 karnety normalne
  • 109,99 zł zamiast 200 zł za 4 karnety normalne

Dodatkowe informacje:

  • ograniczenia wiekowe: brak; wejście bezpłatne dla dzieci do 7 lat
  • możliwość fotografowania/filmowania: tak

Warto wiedzieć

Groupon ważny przez 1 miesiąc od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje konto.
Ograniczenia: oferta nie łączy się z innymi promocjami. 
Dodatkowe informacje: weź wydrukowany groupon i wymień go na bilet w kasie w wybranym przez siebie oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Emerytom, rencistom a także inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami przysługuje wstęp ulgowy. Groupon jest ważny 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału muzeum.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 56 660 56 12 W przypadku pokazu filmowego. Wejście bez rezerwacji jest możliwe w przypadku wolnych miejsc.
Sprawdź przed zakupem: jak działa Groupon i Uniwersalne Warunki. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Historyczny spacer po Toruniu odbyć można, odwiedzając liczne oddziały muzeum i podziwiając wystawy. Warto wstąpić do majestatycznego gmachu Ratusza, który przez wieki był najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim budynkiem miasta, a także obejrzeć panoramę Torunia z punktu widokowego na Wieży Ratuszowej.

W XIV-wiecznym gmachu Domu Eskenów, gdzie mieści się Muzeum Historii Torunia, wyruszyć można w oszałamiającą podróż w czasie i przestrzeni. Ekspozycja w interesujący i interaktywny sposób pokazuje miasto od momentu jego założenia, aż po czasy nowożytne. Pokazywany w tym samym budynku trójwymiarowy film „Księga Toruń 3D” w łatwy i przystępny sposób przybliży najważniejsze momenty z dziejów Torunia. Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika przybliży postać jednego z najznamienitszych mieszkańców miasta. Nie sposób też pominąć nowego oddziału – Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zwiedzający mogą sami uformować i wypiec słynne toruńskie pierniki oraz zwiedzić interaktywną wystawę poświęconą toruńskiemu piernikarstwu.

Ciekawi świata odwiedzić mogą Kamienicę pod Gwiazdą, aby podziwiać zbiory Sztuki Orientu – zabytki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii. Na kolekcję składają się obrazy, drzeworyty, ceramika, tkanina, rzeźby kamienne oraz drewniane, jak i wyroby z kamieni półszlachetnych. Pragnący podróżować w jeszcze dalsze rejony świata powinni zawitać do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie można podziwiać stroje, biżuterię i artefakty z najdalszych zakątków globu. W najnowszym oddziale Muzeum Twierdzy Toruń przygotowano wystawę, która za pomocą plansz, makiet, dioram i urządzeń multimedialnych przybliża zwiedzającym wielowiekową historię fortyfikacji Torunia oraz wszelkie aspekty z nią związane.