ZOO Wrocław

Wybierz opcję

Wyróżniki

Najstarsze w Polsce ZOO o powierzchni 33 hektarów daje schronienie ponad 12000 zwierząt (blisko 1100 gatunków)

O tej ofercie


Bilet do ZOO Wrocław


Szczegóły:

  • zakupiony bilet uprawnia do zwiedzania całego ZOO, w tym afrykarium
  • bilet może zostać wykorzystany zarówno przez osobę dorosłą, jak i dziecko
  • bilety uprawniają do jednorazowego wstępu

Praktyczne informacje:

  • godziny otwarcia dostępne są tutaj
  • mapa ZOO dostępna tutaj

Warunki

Jak skorzystać z grouponu?
1. Groupon jest dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
2. Sposób realizacji: wygenerowany groupon (kod groupon) należy wymienić na bilet na stronie: bilety.zoo.wroclaw.pl. Gotowy bilet powinno się okazać przy wejściu do ZOO Wrocław. Wygenerowane bilety muszą być wydrukowane. Po dokonaniu wymiany grouponu na bilet, nie ma możliwości dokonania zwrotu przez klienta.
Ograniczenia: oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: Groupony sprzedawane są przez Groupon sp. z o. o. Po zakupie otrzymasz fakturę wyłącznie na dane osobowe z Twojego konta Groupon.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.
Ważność: Groupon ważny do 31.03.2020.

ZOO Wrocław

Historia wrocławskiego ZOO liczy ponad 150 lat, czyniąc je najstarszym w kraju. ZOO łączy tradycję z nowoczesnością, nieustannie zmieniając swoje oblicze.

To właśnie tutaj powstało pierwsze w Polsce i unikatowe na skalę świata oceanarium – Afrykarium. Mieszka w nim ponad 12000 zwierząt, reprezentujących blisko 1100 gatunków. Można tu spotkać głównie ryby, w tym rekiny i płaszczki, oraz niezwykłe manaty, hipopotamy nilowe, mrówniki, golce i kilkadziesiąt wolno latających ptaków.

Inne atrakcje ogrodu to m.in. niezwykła ekspozycja polskiej fauny i flory związanej z sąsiadującą z ZOO Odrą, czyli Odrarium, a także Smoki Indonezji, gdzie można podziwiać duże jaszczurki z drugiego krańca świata. W ZOO odwiedzić też można jedyne w kraju osobniki bardzo rzadkich gatunków, jak okapi, kuskusy niedźwiedzie, bawolce kama, kanczyle filipińskie czy koczkodany górskie.

Wrocławskie ZOO angażuje się w ratowanie zagrożonych gatunków w ich naturalnym środowisku. Wspiera programy ochrony, wysyła pracowników na akcje ratunkowe i prowadzi działania edukacyjne – otwarte spotkania pod nazwą „ZOO na ratunek” oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Jest akredytowanym członkiem prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych (EAZA), ściśle współpracuje z Międzynarodową Unią Ochrony Przyrody.