Wybrana oferta jest niedostępna
Najlepsze z Groupon

NIewidzialna wystawa

Wybierz opcję

Wyróżniki

Okazja do poznania niewidzialnego świata, w którym polega się wyłącznie na zmyśle słuchu, węchu, dotyku i równowagi

O tej ofercie

Szczegóły:

  • interaktywna wystawa daje możliwość doświadczenia unikalnych doznań i próby przetrwania w świecie pozbawionym wzroku
  • osoby niewidome lub niedowidzące wprowadzają uczestników do swojej codziennej rzeczywistości
  • podczas tej podróży należy wytężyć wrażliwość, wyostrzyć pozostałe zmysły, poznać możliwości ukryte w dotyku, dźwięku, zapachu
  • wejście dla osób powyżej 9. roku życia

15 października jest międzynarodowy Dzień Białej Laski, a wizyta w Niewidzialnej Wystawie może być okazją by dowiedzieć się m.in. jak wspierać osoby z dysfunkcją wzroku? w jaki sposób żyją one na co dzień?

Przy okazji warto również odwiedzić Restaurację w ciemności

Warunki

Jak skorzystać z grouponu?
1. Groupon jest dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
2. Sposób realizacji: rezerwacja wizyty na stronie https://niewidzialna.pl/. W przypadku nieodwołania rezerwacji z min. 48-godz. wyprzedzeniem groupon przepada. 
3. Weź groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany i okaż przy kasie. 
Ograniczenia: oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: groupony sprzedawane są przez Groupon sp. z o. o. Po zakupie otrzymasz fakturę wyłącznie na dane osobowe z Twojego konta Groupon. Na wystawę należy przybyć z min. 15-minutowym wyprzedzeniem. Podczas 1 wizyty można wykorzystać dowolną liczbę grouponów, w zależności od dostępności miejsc w grupie. Wystawa dla osób powyżej 8. roku życia. Grupy maks. 4-os. Możliwość zwiedzania w j. angielskim (po wcześniejszym ustaleniu, konieczne zebranie pełnej grupy). Przed zakupem należy zapoznać się z regulaminem wystawy. Dodatkowe informacje na stronie https://niewidzialna.pl oraz mailowo: info@niewidzialna.pl. Godziny otwarcia: pon.-czw. 13-20 (ostatnia grupa wchodzi o 19). pt. 12-20, sob., niedz. 10-20 (ostatnia grupa wchodzi o 19). 
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.
Ważność: groupon ważny do 31.05.2021.

Niewidzialna Wystawa

Ekspozycja to ok. godzinna interaktywna podróż, która odkrywa przed zwiedzającymi świat skąpany w ciemnościach. Zmusza ich do polegania wyłącznie na zmyśle słuchu, węchu, dotyku i równowagi, a nie na wzroku, który dostarcza człowiekowi ok. 80% informacji. Zwiedzający mają bowiem za zadanie radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku. Towarzyszem ich podróży po niewidzialnym świecie są osoby niewidome lub niedowidzące. Pod ich opieką goście odwiedzają całkiem wyciemnione pomieszczenia wiernie odwzorowujące scenariusze znane z życia. Specjalna kompozycja dźwięków i zapachów pozwala zapomnieć, że jest się na wystawie.

Niewidzialna Wystawa jest międzynarodowym projektem. W Budapeszcie działa od 2007 roku, a w Pradze – gdzie stała się najpopularniejszym programem turystycznym – od 2011 roku. Ekspozycja sprawia, że dzieci oswajają się z ciemnością, a dorośli przekonują się, że gdy gasną światła, świat wciąż jest piękny i pełny. Wszystkim zaś uświadamia, z jakimi trudnościami spotykają się niewidomi i jak można im pomóc. Warto zatem sprawdzić na własnej skórze, czy bycie niewidomym przez godzinę otworzy oczy.