Brak nowych powiadomień
Do -33%
70+ kupionych
Wybierz opcję

Wyróżniki

Opery Musorgskiego, Chopina, Verdiego i Szymanowskiego

W skrócie

Posłuchaj kompozycji muzycznych mistrzów – wybierz się z dzisiejszym grouponem na operowy spektakl do Opery Wrocławskiej.

Oferta
1 bilet na wybrany spektakl:

1) 59,99 zł zamiast 90 zł na operę „Borys Godunow” w dn. 15.10.2014 o godz. 19,
2) 49,99 zł zamiast 70 zł na operę „Chopin” w dn. 16.10.2014 o godz. 19,
3) 69,99 zł zamiast 90 zł na operę „Joanna d’Arc” w dn. 22.10.2014 o godz. 19,
4) 69,99 zł zamiast 90 zł na operę „Król Roger” dn. 24.10.2014 o godz. 19.

„Borys Godunow”
Dzieło Modesta Musorgskiego winstrumentacji Mikołaja Rimskiego-Korsakowa jest operą o szczególnym znaczeniu w historii muzykieuropejskiej, a także w twórczości samego kompozytora. Przełomowy zarówno pod względem treści libretta, tematu, jak i formymuzycznej, utwór jest dramatem historycznym, opisującym mechanizmy władzy wXVII-wiecznej Rosji. Jego przesłanie - los rządzonego ludu i poczynania władzy- pozostaje uniwersalne.

„Chopin”
Spektakl oparty w całości na utworach polskiego mistrza, które Orefice zinstrumentował. Opera,nawiązuje do różnych wydarzeń z życia autora ballad i mazurków. Dzieło wystawione było na początku XX wieku w Mediolanie, w Warszawie i w innych ośrodkach. Jest to jedna z najambitniejszych i zarazem najciekawszych prób „zaaranżowania” genialnej muzyki Fryderyka Chopina, muzyki, która na ogół bardzo źle znosi tego typu transkrypcje. Sceniczne dzieło Włocha to „lektura obowiązkowa” dla każdego miłośnika twórczości Chopina.

„Joanna d’Arc”
Dośćrzadko wystawiane, wczesne dzieło Giuseppe Verdiego, zostało skomponowane w latachczterdziestych XIX wieku. Opera opowiada o losach walecznej DziewicyOrleańskiej, bohaterki Francji, męczennicy i świętej, osądzonej i straconej przezAnglików. Dzieło pochodzi z okresu intensywnej twórczości Verdiego, walczącegodopiero o międzynarodową sławę mistrza romantycznej opery, mimo to posiada już najważniejsze zalety stylu tego kompozytora, w tym wspaniałepartie chóralne i efektowną partię sopranową. Natascha Ursuliak wyreżyserowałaspektakl z wielką starannością o całość kompozycji. Reżyserka przez płynneprzejście do czasów współczesnych podkreśla nieśmiertelność postaci Joannyd’Arc.

„Król Roger”
„Król Roger”Karola Szymanowskiego ze wspólnym librettem Jarosława Iwaszkiewicza to jedna z najoryginalniejszych oper w historii gatunku. Prawdziwy muzyczny epos o śródziemnomorskiej kulturze jest współczesną wizją upadku wartościmoralnych. Mimo nowoczesnej oprawy wizualnej tej inscenizacji, czas i miejsceakcji pozostają nieokreślone, co podkreśla uniwersalne przesłanie utworu.

Opera Wrocławska
Wrocławska Opera to jeden z największych i najważniejszych teatrów operowych w kraju nad Wisłą. Jako jedyna w Polsce (od 1997 r.) realizuje tzw. superwidowiska, czyli spektakle wystawiane w dużych przestrzeniach dla wielotysięcznej widowni, z udziałem kilkusetosobowych zespołów oraz z wykorzystaniem robiących wrażenie dekoracji i efektów specjalnych. Widowiska te cieszą się z ogromnym zainteresowaniem publiki nie tylko z kraju, ale również z zagranicy.

Opera Wrocławska realizuje również przedstawienia plenerowe. Największym wydarzeniem tego typu było wystawienie na Odrze (06.2003 r.) „Giocondy”: 6 przedstawień obejrzało wtedy łącznie ponad 30 tys. widzów. Jedną z ostatnich z dotychczasowych superprodukcji zrealizowanych przez zespół opery była „Turandot” Giacomo Pucciniego - spektakl odbył się na Stadionie Olimpijskim, gdzie powstała największa scena operowa w Polsce, na której wystąpiło kilkuset artystów, a wśród nich takie gwiazdy światowych scen jak Georgina Lukacs czy Luis Chapa. Oprócz działalności artystycznej opera prowadzi Studium Tańca i Baletu oraz spotkania z wybitnymi twórcami sztuki operowej i baletowej (Kulisy Opery). Ponadto organizowane są również spektakle dla dzieci i młodzieży, Sam budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a personel opery został przeszkolony w zakresie opieki nad tymi osobami. Za wzorcowe dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych Opera Wrocławska otrzymała Grand Prix i Nagrodę Główną w konkursie „Polska bez barier”(2009).

Warunki

Groupon ważny w dniu wydarzenia i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje Konto.
Ograniczenia: 1 osoba może kupić maks. 8 grouponów, ale wykorzystać maks. 4 groupony.
Dodatkowe informacje: weź groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Groupon należy wymienić w kasie Opery Wrocławskiej ul. Świdnicka 35, od pon. do pt. W godz. 12-19 i sb. w godz. 12-19 oraz ndz. w godz. 11-17 (przerwa 15:15-15:30) od momentu zakupu do przedednia wydarzenia. Po zakupie otrzymasz fakturę wyłącznie na dane osobowe z Twojego konta Groupon.
Sprawdź przed zakupem: jak działa Groupon i Uniwersalne Warunki. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Groupon sp. z o.o.

Bilety, Sztuka, teatr i występ, Operowa i klasyczna, Muzyka, Klasyczna