Brak nowych powiadomień
100+ kupionych
Oferta niedostępna
Groupon Travel - najczęstsze pytania i odpowiedzi

6 europejskich miast: jarmark bożonarodzeniowy z przejazdem autokarem, noclegiem, śniadaniem, zwiedzaniem i więcej

6 europejskich miast: jarmark bożonarodzeniowy

Co otrzymujesz

W cenie grouponu:

 • jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, Pradze, Dreźnie, Wiedniu, Salzburgu lub Budapeszcie dla 1 osoby
 • transport autokarem
 • 1 nocleg w pokoju double lub triple w hotelu ze śniadaniem
 • zwiedzanie zgodnie z programem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Jarmark bożonarodzeniowy

Sześć europejskich miast oferuje odwiedzającym świąteczne jarmarki z wieloma straganami, pamiątkami, smakołykami charakterystycznymi dla danego regionu i atrakcjami.

Berlin

Gendarmenmarkt to jeden z piękniejszych placów w Europie. Znajduje się tu jeden z wielu jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie – zabytkowy Berliner Weihnachtsmarkt. Bajecznie ustrojone ulice i wystawy sklepowe, grzane wino, występy zespołów muzycznych wprowadzają uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Po zakupach warto zobaczyć – panoramę Berlina z Reichstagu, Bramę Brandenburską, zespół pałacowo-parkowy Sanssouci, Muzeum Pergamonu.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Zwiedzanie największych atrakcji Berlina – pozostałości Muru Berlińskiego, Aleksanderplatz – główny plac dawnego Berlina. Najbardziej znana aleja miasta Unter den Linden, Brama Brandenburska i siedziba parlamentu niemieckiego – Reichstag. Wejście na kopułę, skąd roztacza się widok na centrum Berlina (do potwierdzenia). Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina – Europa Center, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedaechtniskirche. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu.
 • Dzień 2.: śniadanie. Przejazd do Tropical Island w Krausnick (dla chętnych możliwość zostania w Berlinie – samodzielne zwiedzanie i czas wolny). Wypoczynek w największym tropikalnym parku rozrywki w Europie. Jest tam wszystko, co tropikalne – lśniąco biała piaszczysta plaża, największy na świecie las tropikalny pod dachem, lazurowa laguna. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu położonym na przedmieściach Berlina – Ibis Budget (lub inny o podobnym standardzie). Hotel posiada pokoje z łazienkami, wyposażone w stolik oraz telewizor. W pokoju 3-osobowym mogą być zakwaterowane wyłącznie 2 osoby dorosłe z dzieckiem do 12 lat (nie ma możliwości zakwaterowania 3 osób dorosłych). Przykładowy obiekt noclegowy: Hotel Ibis Budget Berlin Genshagen.

Drezno

Miasto zwane perłą baroku, Florencją nad Łabą. Tu odbywa się najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Jodła, kominiarz na szczęście i największa na świecie świąteczna piramida o wysokości 14 m, tworzą na jarmarku niepowtarzalny nastrój. Jarmarczne zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i drezdeński Christstollen to tylko niektóre atrakcje. Najważniejszym wydarzeniem jarmarku jest festyn Stollenfest ze świąteczną paradą.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta, m.in. Stare Miasto, Katedra, Opera, Zespół Pałacowy Zwinger – jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów – jednej z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie, Zielonego Sklepienia – najbogatszy zbiór klejnotów na czele z Zielonym Drezdeńczykiem – 41-karatowym, największym na świecie zielonym diamentem, który należy do klejnotów koronnych królów. Udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Nocleg po stronie czeskiej.
 • Dzień 2.: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Miśni – zwiedzanie pierwszej europejskiej manufaktury porcelany. Przejazd do Budziszyna, spacer – zamek Ortenburg, Stare Miasto z Kościołem Św. Piotra, Ratusz, Sukiennice, Domek Czarownic, Wieża Wodna. Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu (np. Hotel Ceska Koruna).

Wiedeń

Adwent w Wiedniu to romantyczny czas. Powietrze przesycone jest zapachem kandyzowanych owoców, stoiska z ponczem i pieczonymi kasztanami kuszą bożonarodzeniowymi przysmakami, a jarmarki niosą nastrój nachodzących świąt. Tradycja wiedeńskiego jarmarku bożonarodzeniowego liczy już sobie ponad siedem wieków.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Teatr. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Przejazd do hotelu na nocleg.
 • Dzień 2.: śniadanie. Zwiedzanie miasta – Kahlenberg – panorama miasta, Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, spacer po ogrodach. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu w Austrii.

Budapeszt

Most Łańcuchowy przybrany jest w girlandę z lamp, a budynki publiczne, takie jak Parlament, Opera, Zamek Królewski i cała dzielnica zamkowa przywdziewają szatę z ozdobnych świateł. Na bożonarodzeniowym jarmarku można nabyć wyroby przygotowane tradycyjną techniką z naturalnych materiałów, pasujących wyłącznie do okresu Bożego Narodzenia.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie – Plac Bohaterów – reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo – jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, dzielnica ambasad, opera otwarta w 1884 r. dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna. Przejazd pod Parlament, Bazylika św. Stefana, spacer do placu Vörösmarty – czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym. Czas wolny na deptaku Vaci utca z mnóstwem straganów, restauracji i zabytkową halą targową. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 • Dzień 2.: śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miasta – Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny Króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta – Cytadela, mosty na Dunaju. Możliwość zorganizowania rejsu stateczkiem po Dunaju. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu (np. Hotel Griff)

Salzburg

Christkindlmarkt – na tym jarmarku każdy znajdzie coś miłego na prezent gwiazdkowy dla siebie i swoich bliskich – nietuzinkowe rękodzieło artystyczne, piernikowe serca, ozdoby choinkowe czy ciepłą wełnianą odzież. Ku uciesze dzieci i przerażeniu niewtajemniczonych turystów fantazyjni przebierańcy krampusy i perchty smagają przechodniów rózgami – na szczęście.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę).
 • Dzień 2.: przejazd do niewielkiej miejscowości Oberndorf koło Salzburga, gdzie narodziła się najsłynniejsza kolęda świata – „Cicha noc”, następnie przejazd do położonego u stóp Alp Salbzurga, krótki spacer po mieście i czas wolny na jarmarku adwentowym, gdzie oprócz ozdób i smakołyków świątecznych można w pełni zasmakować atmosfery przedświątecznej w postaci grzańca galicyjskiego, pierniczków czy koncertu kolęd. Przejazd do hotelu w okolicach Salzburga, nocleg.
 • Dzień 3.: po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Salzburga – Stare Miasto, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse – najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), opactwo św. Piotra, romański kościół św. Ruprechta (XI wiek), Rezidenzplatz, pomnik Mozarta. Jarmark świąteczny z degustacją grzanego wina. Możliwość spędzenia czasu na świątecznych zakupach lub spacerach po wspaniale udekorowanych uliczkach i placach miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach nocno-porannych.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu (np. w Hotelu Plaza w Muhldorf am Inn)

Praga

Miasto przed Bożym Narodzeniem nabiera świątecznej atmosfery. Wszyscy gromadzą się pod Orlojem – najbardziej znanym zegarem w mieście. Rynek w tym czasie przypomina wielki jarmark. Pełno tu różnego rodzaju kramów ze smakołykami i świątecznymi ozdobami. Na rynku odbywają się występy zespołów muzycznych.

 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Pragi. Zwiedzanie Miasta – Ratusz, gotycki Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa, Karolinum – pierwszy Uniwersytet w Europie Środkowej, Plac Wacława, piwiarnia U Fleků. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu w Pradze.
 • Dzień 2.: śniadanie. Zwiedzanie Miasta – Hradczany, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, Złota Uliczka, Loreta, klasztor na Strachowie, Kościół św. Mikołaja, Most Karola. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie

1 nocleg w hotelu (np. w Hotelu Pramen, Hotel Juno)

Oferta dla singli

Zakwaterowanie:

 • w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania (nie dotyczy wycieczki do Berlina)
 • w pokoju na wyłączność – bez możliwości dokwaterowania

Opcje

Jarmark bożonarodzeniowy – Berlin – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 269 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Drezno – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 269 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Wiedeń z noclegiem w Czechach – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 249 zł za wycieczkę w terminie 23-24.11.2019
 • 249 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 249 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 249 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Wiedeń z noclegiem w Austrii – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 269 zł za wycieczkę w terminie 23-24.11.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Budapeszt – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 269 zł za wycieczkę w terminie 23-24.11.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 269 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Salzburg – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 399 zł za wycieczkę w terminie 06-08.12.2019
 • 399 zł za wycieczkę w terminie 13-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Praga – 1 noc – BB – autokar – 1 osoba

 • 239 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 239 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 239 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019

Udogodnienia

 • Doba hotelowa: nie dotyczy (przejazd autokarem)
 • Wi-Fi: bezpłatne w niektórych hotelach
 • Personel mówi w j. niemieckim, angielskim, węgierskim lub czeskim; opieka polskiego pilota
 • Zwierzęta: niedozwolone
 • Parking: nie dotyczy (przejazd autokarem)

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie od 23.11.2019 do 15.12.2019 (w zależności od wybranej opcji).
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za 1 osobę. Należy wykupić min. 2 groupony, aby dokonać rezerwacji. Jeśli rezerwacja jest dla 1 osoby w pokoju 1-osobowym, należy kupić 1 groupon i dopłacić za pokój 1-osobowy. Jeśli rezerwacja jest dla 1 osoby z dokwaterowaniem w pokoju 2-osobowym, należy kupić 1 groupon i dopłacić 50 zł.

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: +48 32 209 78 78, +48 32 258 35 24 lub mailowo: kupon@indexpolska.com.pl.
Konieczna rezerwacja w ciągu 3 dni od zakupu poprzez wypełnienie formularza on-line. Dodatkowo na adres: kupon@indexpolska.com.pl należy wysłać zakupiony groupon (w formacie pliku PDF).
Modyfikacje zgodnie z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży Index.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne:

- opłaty klimatyczne i transport lokalny, płatne u pilota w dniu wyjazdu (Praga: 250 CZK/osoba; Drezno, Berlin, Wiedeń: 10 euro/osoba; Salzburg: 20 euro/osoba, Budapeszt 3000 HUF/osoba)
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 złosoba (Wiedeń, Budapeszt, Salzburg)

Dopłaty opcjonalne:

- Berlin: wejście do Tropical Islands (194 zł/osoba dorosła, 154 zł/dziecko 6-14 lat, dziecko do 5 lat bezpłatnie), obiadokolacja (60 zł/osoba)
- Drezno: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (plan zwiedzania do ustalenia, ok. 25-30 euro/osoba), obiadokolacja (50 zł/osoba)
- Wiedeń: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (plan zwiedzania do ustalenia, ok. 10-15 euro/osoba), obiadokolacja (opcja w Austrii: 55 zł/osoba, opcja w Czechach: 40 zł/osoba)
- Budapeszt: rejs po Dunaju i transport publiczny (5000 HUF/osoba), obiadokolacja (50 zł/osoba)
- Salzburg: wejście do Domu Mozarta (ok. 10 euro/osoba), wejście do twierdzy Hohensalzburg: 10 euro/osoba pieszo lub 12 euro/osoba kolejką linową, obiadokolacja 80 zł/osoba
- Praga: Zamek Praski, Złota Ulica, Bazylika św. Piotra, Katedra Św. Wita (ok. 250 CZK/osoba), rejs po Wełtawie (ok. 250 CZK/osoba), metro (ok. 30 CZK/osoba)

Warunki przejazdu
Wyjazd z innych miast za dopłatą zgodnie z harmonogramem
Każdy uczestnik (bez względu na wiek) zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości (w większości krajów ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (paszport lub dowód osobisty).

Dodatkowe informacje
Lokalizacje jarmarku: Drezno, Berlin (Niemcy), Wiedeń, Salzburg (Austria), Praga (Czechy) lub Budapeszt (Węgry).
Groupon ważny na wycieczkę dla 1 osoby.

Min. obłożenie pokoju: 2 osoby.
Maks. obłożenie pokoju: 3 osoby.
Możliwy pokój jednoosobowy za dodatkową opłatą (do ustalenia bezpośrednio z biurem podróży)

Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.

W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE, mające zastosowanie do imprez turystycznych. Firma Index BP będzie ponosiła pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.

Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo Index BP posiada zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i – jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej – zapewnienia Państwu powrotu do kraju w przypadku, gdyby przedsiębiorstwo Index BP stało się niewypłacalne.

Przedsiębiorstwo Index BP zabezpieczyło się na wypadek niewypłacalności z firmą SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Podróżni mogą skontaktować się z tym podmiotem, jeśli usługi zostały niewykonane z powodu niewypłacalności Index BP.

Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302 tutaj

Wartość w oparciu o wyjazd dla 1 osoby. Oferta limitowana dla tych terminów.

Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

Index Polska