Brak nowych powiadomień
780+ kupionych
Oferta niedostępna
Groupon Travel - najczęstsze pytania i odpowiedzi

9 europejskich miast: jarmark bożonarodzeniowy dla 1 osoby z przejazdem autokarem, zwiedzaniem i więcej

9 europejskich miast: jarmark bożonarodzeniowy

Co otrzymujesz

W cenie grouponu:

 • ekspresowa wycieczka na jarmark bożonarodzeniowy dla 1 osoby: 9 europejskich miast
 • transport autokarem
 • zwiedzanie według harmonogramu
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Jarmark bożonarodzeniowy

Dziewięć europejskich miast oferuje odwiedzającym świąteczne jarmarki z wieloma straganami, pamiątkami, smakołykami charakterystycznymi dla danego regionu i atrakcjami.

Program

Berlin:

Gendarmenmarkt to jeden z piękniejszych placów w Europie. Wśród fascynujących kulis znajduje się jeden z wielu jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie – zabytkowy Berliner Weihnachtsmarkt. Przystrojone ulice i wystawy sklepowe, występy zespołów muzycznych wprowadzają uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Można tu skosztować wielu specjałów i nabyć wyroby rękodzielnicze. Po jarmarcznych zakupach warto zobaczyć – panoramę Berlina z Reichstagu, Bramę Brandenburską, zespół pałacowo-parkowy Sanssouci, Muzeum Pergamonu.

 • Dzień 1.: Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Zwiedzanie Berlina m.in. Alexanderplatz, wieża telewizyjna z zewnątrz, Unter den Linden, Brama Brandenburska, Reichstag z zewnątrz, Europa Center, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma. Spacer po promenadzie Kurfürstendamm. Czas wolny na jarmarku świątecznym. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/porannych.

Drezno:

Drezno – zwane perłą baroku, Florencją nad Łabą. Odbywa się tu jeden z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Jodła, kominiarz na szczęście i największa na świecie świąteczna piramida o wysokości ok. 14 m, nadają jarmarkowi niepowtarzalny nastrój. Tu ożywają stare, rzemieślnicze tradycje – jarmarczne zabawki z drewna z regionu Rudaw, łużyckie wyroby garncarskie i malowane tkaniny, słynne ciasteczka z Pulsnitz i drezdeński Christstollen, wydmuchiwane ozdoby choinkowe. Najważniejszym wydarzeniem jarmarku jest festyn Stollenfest z wielką świąteczną paradą.

 • Dzień 1.: Wyjazd według rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę), przejazd w kierunku granicy z Niemcami. Przyjazd do Drezna, spacer po mieście – w trakcie można zobaczyć m.in. Pałac Zwinger, Operę Sempera, Hofkirche, Kościół Frauenkirche, katedrę, Zamek Królewski. Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym.
 • Dzień 2.: Powrót do Polski w godzinach porannych.

Wiedeń:

Adwent w Wiedniu to romantyczny czas. W powietrzu unosi się zapach kandyzowanych owoców, stoisk z ponczem i pieczonych kasztanów, a jarmarki niosą nastrój nachodzących świąt. Czar adwentu na placu przed ratuszem można odnaleźć, spacerując między przystrojonymi stoiskami. Tradycja wiedeńskiego jarmarku liczy już sobie ponad siedem wieków.

 • Dzień 1.: Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta – Ringstraße, opera, ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, parlament, teatr. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/porannych.

Praga:

Miasto przed Świętami Bożego Narodzenia nabiera świątecznej atmosfery. Ludzie gromadzą się pod Orlojem – najbardziej znanym zegarem w mieście. Rynek w tym czasie przypomina jarmark. Pełno tu różnego rodzaju kramów ze smakołykami i świątecznymi ozdobami. Na rynku odbywają się występy zespołów muzycznych.

 • Dzień 1.: Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta – Hradczany, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, Kościół św. Mikołaja, Most Karola, ratusz, Gotycki Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa, Karolinum – pierwszy Uniwersytet w Europie Środkowej, Plac Wacława. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/porannych.

Budapeszt:

Budapeszt w okresie przedświątecznym przedstawia oryginalny widok. Most Łańcuchowy przybrany jest w girlandę z lamp, a budynki publiczne, takie jak parlament, opera, Zamek Królewski i cała dzielnica zamkowa przywdziewają szatę z ozdobnych lampek. Na bożonarodzeniowym jarmarku można nabyć wyroby przygotowane tradycyjną techniką z naturalnych materiałów, pasujących wyłącznie do okresu Bożego Narodzenia.

 • Dzień 1.: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przyjazd do Budapesztu. Spacer po mieście z pilotem – Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Koronacyjny króla Macieja pw. NMP, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski, parlament z zewnątrz, Bazylika św. Stefana, spacer do placu Vörösmarty’ego. Czas wolny na deptaku Váci utca z zabytkową halą targową oraz jarmarkiem. Plac Bohaterów, spacer do parku miejskim z Zamkiem Vajdahunyad, Széchenyi fürdő (kompleks basenowy). Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 • Dzień 2.: Powrót do Polski w godzinach porannych.

Lwów

Na Prospekcie Swobody znajduje się kilkadziesiąt straganów jarmarkowych. Wśród nich można znaleźć m.in. ozdoby choinkowe, wyroby ceramiczne, wełnianą odzież, pamiątki związane z miastem. Mimo, że jarmark we Lwowie jest najmłodszym i najmniej popularnym, miasto w okresie przed świątecznym wygląda niezwykle uroczo. Na rynku działa także lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających kiermasz.

 • Dzień 0./1.: Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę) do Lwowa.
 • Dzień 1.: Przyjazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta – Opera Lwowska, Katedra Łacińska (przed obrazem Matki Bożej Łaskawej król Jan Kazimierz złożył śluby narodowe, obierając Maryję za Królową Korony Polskiej), późnorenesansowa kaplica Boimów, rynek z Ratuszem („serce miasta”, siedziba Rady Miejskiej), zabytkowe kamienice (Czarna Kamienica, apteka-muzeum, kamienica Korniakta – rezydencja króla Jana III Sobieskiego, dziedziniec włoski), dzielnica Ruska, cerkiew Uspeńska, Kościół Dominikanów, Katedra Ormiańska (z bogato zdobionym wnętrzem mozaikami Mehoffera), Pomnik Adama Mickiewicza. Pobyt na jarmarku świątecznym. Wyjazd do Polski.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Bratysława:

Bratysława urzeka swoją architekturą. Stare kamieniczki przeplatają się z nowoczesnymi budynkami, detale architektury barokowej konkurują z nowoczesnymi rzeźbami, a restauracje w piwniczkach przyciągają swoim urokiem. Na jarmarku można kupić pamiątki regionalne, posmakować tradycyjnych potraw kuchni słowackiej i napić się doskonałych gorących napojów. Bratysława jest oświetlona tysiącem kolorowych lampek, które wieczorem dodają uroku i wprowadzają świąteczny nastrój.

 • Dzień 1.: Wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). W drodze do Bratysławy postój przy zamku w Trenczynie. Przyjazd do Bratysławy. Zwiedzanie – deptak przy Dunaju, parlament, Zamek Królewski, katedra św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, ratusz, Pałac Prymasowski, Plac Hviezdoslava, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański i Jezuitów. Czas wolny – indywidualny pobyt na jarmarku świątecznym. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.
 • Dzień 2.: Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Norymberga:

Norymberga rozpalona jest przedświąteczną gorączką. Na rynku Starego Miasta „Dzieciątko” (Chriskindl) otwiera słynny na świecie norymberski Christkindlesmarkt. Można się tu rozkoszować średniowieczną atmosferą oraz zapachem prawdziwych norymberskich pierników, pieczonych kiełbasek i wieloma innymi smakołykami.

 • Dzień 1.: Wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Niemiec.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Norymbergi. Zwiedzanie miasta – Kaiserburg – zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, zespół zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera i patrycjuszowski Fembohaus, kościóły św. Sebalda i św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, szpital Św. Ducha, renesansowy ratusz, słynna Piękna Studnia. Udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.
 • Dzień 3.: Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Salzburg:

Hellbrunner Adventzauber – czar adwentu w malowniczej scenerii tuż pod zamkiem Hellbrunn – wprawia w zachwyt gości z całego świata od wielu lat. W scenerii zamku Hellbrunn odbywa się nastrojowy i idylliczny adwentowy jarmark w Salzburgu, który oferuje urozmaicony program ponad 50 wystawców tradycyjnego rękodzieła. Dostępna przytulna kawiarnia i adwentowy salon w oranżerii, występy zespołów ludowych, śpiewy chóralne i kolędy w wykonaniu wybranych muzyków.

 • Dzień 1.: Wyjazd według rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd przez Czechy do Austrii.
 • Dzień 2.: Przyjazd i zwiedzanie Salzburga – jednego z piękniejszych miast Austrii. Stare Miasto, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse – najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), opactwo św. Piotra, romański kościół św. Ruprechta (XI wiek), Residenzplatz, pomnik Mozarta. Jarmark świąteczny z degustacją grzanego wina. Możliwość spędzenia czasu na świątecznych zakupach lub spacerach po udekorowanych uliczkach i placach miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.
 • Dzień 2./3.: Powrót na miejsce zbiórki w godzinach porannych.

Opcje

Jarmark bożonarodzeniowy – Berlin – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 69 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 69 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 69 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 69 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Drezno – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 85 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Norymberga – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 185 zł za wycieczkę w terminie 06-08.12.2019
 • 185 zł za wycieczkę w terminie 13-15.12.2019
 • 185 zł za wycieczkę w terminie 20-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Wiedeń – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 85 zł za wycieczkę w terminie 23-24.11.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Salzburg – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 195 zł za wycieczkę w terminie 29.11-01.12.2019
 • 195 zł za wycieczkę w terminie 06-08.12.2019
 • 195 zł za wycieczkę w terminie 13-15.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Praga – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 85 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 85 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Bratysława – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 95 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Budapeszt – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 95 zł za wycieczkę w terminie 23-24.11.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 30.11-01.12.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 07-08.12.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 14-15.12.2019
 • 95 zł za wycieczkę w terminie 21-22.12.2019

Jarmark bożonarodzeniowy – Lwów – ekspresowa wycieczka autokarem – 1 osoba

 • 95 zł za wycieczkę w terminie 13-15.12.2019

Udogodnienia

 • Do wyboru 1 z 9 europejskich miast

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie od 23.11.2019 do 22.12.2019 (w zależności od wybranej opcji).
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za 1 osobę. Należy wykupić min. 1 groupon, aby dokonać rezerwacji.

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: +48 32 209 78 78, +48 32 258 35 24 lub mailowo: kupon@indexpolska.com.pl.
Konieczna rezerwacja w ciągu 3 dni od zakupu poprzez wypełnienie formularza on-line. Dodatkowo na adres: kupon@indexpolska.com.pl należy wysłać zakupiony groupon (w formacie pliku PDF).
Modyfikacje zgodnie z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży Index.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne:

- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/osoba (tylko na wycieczkę do Budapesztu, Wiednia i Salzburga),
- opłaty administracyjne, klimatyczne, transport lokalny (płatne w dniu wyjazdu u pilota wycieczki): 10 euro/osoba (Berlin, Drezno, Wiedeń, Bratysława), 15 euro/osoba (Norymberga), 20 euro/osoba (Salzburg), 250 CZK/osoba (Praga), 3000 HUF/osoba (Budapeszt), 350 UAH/osoba (Lwów).

Dopłaty opcjonalne:

- wyjazd z innych miast wraz z dopłatami według harmonogramu,
- opłaty za wstęp na zwiedzanie zabytków: ok. 15-20 euro/osoba.

Warunki przejazdu
Obowiązkowy jest paszport lub dowód osobisty.

Dodatkowe informacje
Lokalizacje jarmarku: Drezno, Berlin, Norymberga (Niemcy), Wiedeń, Salzburg (Austria), Praga (Czechy), Bratysława (Słowacja), Budapeszt (Węgry), Lwów (Ukraina).
Groupon ważny na wycieczkę dla 1 osoby.

Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.

W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE, mające zastosowanie do imprez turystycznych. Firma Index BP będzie ponosiła pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.

Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, przedsiębiorstwo Index BP posiada zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i – jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej – zapewnienia Państwu powrotu do kraju w przypadku, gdyby przedsiębiorstwo Index BP stało się niewypłacalne.

Przedsiębiorstwo Index BP zabezpieczyło się na wypadek niewypłacalności z firmą SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Podróżni mogą skontaktować się z tym podmiotem (ul. Przyokopowa 31, 01-208 Warszawa, kupon@indexpolska.com.pl i tel. +48 22 50 56 100 lub +48 22 50 56 506), jeśli usługi zostały niewykonane z powodu niewypłacalności Index BP.

Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302 tutaj

Wartość w oparciu o wyjazd dla 1 osoby. Oferta limitowana dla tych terminów.

Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

Index Polska