Chorwacja, Słowenia: 5- lub 7-dniowa wycieczka dla 1 osoby z wyżywieniem HB, zwiedzaniem i więcej

Chorwacja, Słowenia: 5- lub 7-dniowa wycieczka ze zwiedzaniem

Opcje
Uzupełnij wszystkie pola:
110+ kupionych

Słowenia

Słowenia to kraj mniejszy niż niejedno polskie województwo i liczy niewiele więcej mieszkańców niż Warszawa. Co ciekawe jednak, to fakt, że na tak małym obszarze skupiła się różnorodność widoków. Można tu znaleźć krajobrazy tak płaskie jak Wielka Nizina Węgierska, wzgórza zajęte przez rozległe winnice, drogi wijące się między kamiennymi wioskami, adriatyckie miasteczka, które żywo przypominają Dalmację lub niedalekie Włochy, świat Krasu i skryte w chmurach szczyty alpejskie.

Program

 • dzień 1.: wyjazd w godzinach wieczornych, przejazd przez Czechy, Austrię.
 • dzień 2.: przejazd przez Austrię na Słowenię. Spacer do wąwozu Vintgar. Następnie przejazd do miasteczka Bled, jednego z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Alpach, położonego nad Jeziorem Bled. Widok na średniowieczny zamek wznoszący się na ponad 100-metrowej skale, górujący nad miasteczkiem i jeziorem. Przejazd do Doliny Bohinj nad największe słoweńskie jezioro, uznawane jest za jedno z najbardziej uroczych zakątków Alp Julijskich. W miarę wolnego czasu oraz dobrej pogody możliwy wjazd kolejką na szczyt Vogel 1300 m.n.p.m, który położony jest wysoko nad jeziorem Bohinj w sercu chronionego Parku Narodowego Triglav lub spacer do wodospadu Savicy (jeden z najliczniej odwiedzanych przez turystów wodospadów w Słowenii). Daje on początek najdłuższej rzece kraju o tej samej nazwie i wypływa ze środka góry. Jego źródłem jest Czarne Jezioro położone 500 metrów wyżej. Woda jeziora pod ziemią rozdziela się na dwie części, a następnie opada dwoma strumieniami. Niższy z nich ma długość 25 metrów, a wyższy 78 metrów. Strumienie łączą się, tworząc wodospad w kształcie litery A. Następnie obiadokolacja, nocleg.
 • dzień 3.: śniadanie. Przejazd do Jaskini Postojnej – zwiedzanie jednej z największych jaskiń na świecie, liczącej ok. 2 miliony lat, przykład form krasowych. Zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem, przejazd podziemną kolejką. Następnie przejazd pod Predjamski Grad – zamek został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako największy zamek powstały w jaskini. Następnie przejazd do miasteczka Piran, które jest prawdziwą perełką Słowenii – zwiedzanie Starówki, Tartinijev Trg, najstarsza kamienica Wenecjanka. Spacer wybrzeżem z widokiem na morze i Alpy oraz wieloma restauracjami, obiadokolacja, nocleg.
 • dzień 4.: śniadanie, wykwaterowanie. Następnie przejazd do stolicy Słowenii – Lublany. Miasto o bogatej historii, które zachwyca bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie starówki, plac Prešeren, przy którym stoi cerkiew franciszkańska, Smoczy Most, Potrójny Most nad rzeką Ljubljanica, Kolumnada Plečnika, katedra, Wzgórze Zamkowe. Przejazd do Škofja Loka, uznawanego za najbardziej urokliwe miasteczko Słowenii. Spacer po najlepiej zachowanym słoweńskim i średniowiecznym starym mieście, nad którym malowniczo góruje zamek Loka. Przejazd do Kranjskiej Góry, która jest uznanym i najstarszym ośrodkiem narciarskim Słowenii. Odbywają się tam zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Spacer po miasteczku. Ostatnim miejscem na trasie wycieczki będzie Planica – dolina górska, gdzie można zobaczyć słynny kompleks skoczni narciarskich, m.in. mamucią skocznię Letalnica – największą skocznię na świecie. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 • dzień 5.: przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Zakwaterowanie

Chorwacja

Chorwacja rozpościera się od końca wschodnich krańców Alp aż po wybrzeże Morza Adriatyckiego, tworząc krajobraz gór, tajemniczych wysp, ukrytych zatok z ciepłym czystym morzem i zabytkowymi miasteczkami. Niepowtarzalny klimat sprawia, że jest to dobre miejsce do wypoczynku i czyni Chorwację jednym z piękniejszych turystycznie krajów Europy.

Program

 • dzień 1.: wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd nocny do Chorwacji.
 • dzień 2.: przyjazd do Chorwacji – zwiedzanie Parku Narodowego Krka. Park Narodowy tworzą liczne wodospady, kaskady i jeziora, spacer po parku, kąpiel pod wodospadem w krystalicznie czystej wodzie. Przejazd do Szybenika – katedra św. Jakuba (UNESCO), plac republiki, Pałac Książęcy i Biskupi, twierdza św. Michała. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 • dzień 3.: śniadanie, plażowanie lub wycieczka fakultatywna. Obiadokolacja. Nocleg.
 • dzień 4.: śniadanie, wycieczka do Splitu i Trogiru – Stare Miasto, a w nim majestatyczny pałac cesarza Dioklecjana, zabytek UNESCO, katedra św. Dujma, ratusz, malowniczy port. Trogir – wspaniale zachowana średniowieczna starówka, katedra św. Wawrzyńca i ratusz. Obiadokolacja. Nocleg.
 • dzień 5.: śniadanie, dzień wypoczynku nad morzem lub fakultatywna wycieczka do Dubrownika (30 euro/os.). Obiadokolacja, nocleg.
 • dzień 6.: śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd do Narodowego Parku Jezior Plitwickich o szmaragdowo-turkusowym kolorze, połączonych ze sobą 92 wodospadami.
 • dzień 6.: przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Zakwaterowanie

 • Noclegi w pensjonacie/apartamentach/hotelu 2* w pokojach 2-,3-osobowych z łazienkami lub typu studio (2 pokoje + 1 łazienka), np. Pension Herceg – Drvenik, Hotel Stella – Umag lub inny o podobnym standardzie.

Opcje

5-dniowa wycieczka do Słowenii – autokar – 2 noce – HB – 1 osoba:

 • 429 zł za wycieczkę w terminie 28.04-02.05.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 30.05-03.06.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 27.06-01.07.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 15.08-19.08.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 05.09-09.09.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 03.10-07.10.2018,
 • 429 zł za wycieczkę w terminie 07.11-11.11.2018.

7-dniowa wycieczka do Chorwacji – autokar – 4 noce – HB – 1 osoba:

 • 499 zł za wycieczkę w terminie 28.04-04.05.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 28.05-03.06.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 25.06-01.07.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 13.08-19.08.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 03.09-09.09.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 01.10-07.10.2018,
 • 499 zł za wycieczkę w terminie 05.11-11.11.2018.

Co otrzymujesz

W cenie grouponu:

 • 5-dniowa wycieczka do Słowenii z 2 noclegami lub 7-dniowa wycieczka do Chorwacji z 4 noclegami dla 1 osoby,
 • transport autokarem zgodnie z harmonogramem,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • zwiedzanie zgodnie z harmonogramem (wejścia za dodatkową opłatą),
 • opieka pilota przez cały wyjazd,
 • Słowenia: Bled, Koper, jaskinia Postojna; Chorwacja: Split, Trogir, Szybenik, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krka.

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Udogodnienia

 • Doba hotelowa: nie dotyczy (wycieczka autokarowa)
 • Wi-Fi: dostępny w niektórych hotelach (więcej informacji u organizatora)
 • Personel mówi w języku angielskim, niemieckim, słoweńskim, chorwackim (dodatkowo opieka polskiego pilota)
 • Zwierzęta: niedozwolone
 • Parking: nie dotyczy (wycieczka autokarowa)

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie od 28.04.2018 do 11.11.2018.
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za 1 osobę. Należy wykupić min. 1 groupon, aby dokonać rezerwacji. Jeśli rezerwacja jest dla 1 osoby w pokoju 1-osobowym, należy kupić 1 groupon i dopłacić za pokój 1-osobowy 200 zł. Jeśli rezerwacja jest dla 1 osoby z dokwaterowaniem w pokoju 2-osobowym, należy kupić 1 groupon i dopłacić 50 zł.

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: +48 32 209 78 78, +48 32 258 35 24 lub mailowo: kupon@indexpolska.com.pl.
Konieczna rezerwacja w ciągu 3 dni od zakupu poprzez wypełnienie formularza on-line. Dodatkowo na adres: kupon@indexpolska.com.pl należy wysłać zakupiony groupon (w formacie pliku PDF).
Modyfikacje zgodnie z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży Index. Dopiero umowa zawarta z Biurem jest potwierdzeniem rezerwacji, a nie sam zakup grouponu.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne:

- ubezpieczenie podróżne: 50 zł/osoba (Słowenia), 70 zł/osoba (Chorwacja),
- opłaty administracyjne: 70 euro/osoba (Słowenia), 80 euro/osoba (Chorwacja),
- opłata klimatyczna, przewodniki: 10 euro/osoba (Słowenia), 30 euro/osoba (Chorwacja) - płatne u pilota,
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/osoba.

Dopłaty opcjonalne:

- wyjazd z innych miast zgodnie z harmonogramem,
- pokój 1-os.: +200 zł/osoba + dopłaty obligatoryjne,
- zakwaterowanie w pokoju dzielonym (dokwaterowanie): +50 zł/osoba,
- opłaty za zwiedzanie zabytków: ok. 40-55 euro (szczegóły u organizatora),
- wycieczki: w opcjach z wyjazdem do Chorwacji (rejs statkiem Kornati lub Korcula za ok. 35 euro/osoba; Dubrownik lub Medziugorie-Mostar za ok. 30 euro/osoba).

Warunki przejazdu
Każdy uczestnik (bez względu na wiek) zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości (w większości krajów ważny min. 30 dni od daty zakończenia imprezy), który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (paszport lub dowód osobisty).

Dodatkowe informacje
Lokalizacja hotelu: Dubrownik i Split, Chorwacja; Bled, Słowenia.
Groupon ważny dla 1 osoby w pokoju single, double lub triple.
Podany w ofercie program imprezy jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
Podane w ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą ulec zmianie niezależnie od biura Index, dlatego też należy powiększyć fundusze, by móc ewentualnie pokryć koszty podwyżek cen biletów.
W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez biuro Index. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek to ok. 30 min.
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty „Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna''.
Istnieje możliwość wystawienia faktury na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury należy wypełnić formularz na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury.
Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie.

Min. obłożenie pokoju: 2 osoby.
Maks. obłożenie pokoju: 3 osoby.
Trzecia osoba dorosła lub dziecko w pokoju na dostawce: bez zniżki (standardowa cena grouponu).

Wartość w oparciu o wyjazd dla 1 osoby. Oferta limitowana dla tych terminów.

Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.