25 zł za bon warty 50 zł na dowolne pozycje z menu pełnego kresowych przysmaków w Kresowej Hawirze

Cena wyjściowa Zniżka Oszczędzasz
50 zł 50% 25 zł
Kup jako prezent
2 000+ kupionych

W skrócie

  • Smakowite specjały kuchni kresowej wedle przepisów sprzed 120 lat
  • Niepowtarzalna atmosfera wschodniej biesiady
  • Muzyka na żywo od poniedziałku do soboty
  • Doskonała lokalizacja w samym centrum miasta

Warunki

  • Bon ważny przez 3 miesiące od 3.01.2011
  • Oferta obejmuje dowolne pozycje z menu z wyłączeniem napojów i alkoholi
  • Oferta nie łączy się z innymi promocjami
  • Konieczna wcześniejsza rezerwacja: (22) 828 10 60

„Polska jest jak obwarzanek – kresy urodzajne, a w centrum nic” – mawiał Józef Piłsudski. Można nie zgadzać się z opinią Marszałka, jednak nie sposób zaprzeczyć, że pod względem kuchni i biesiadnego ducha większość naszego kraju nie ma co się równać z dawnymi kresami wschodnimi. A kto nigdy nie posmakował przysmaków z okolic Wilna, Lwowa czy Tarnopola, ten nie wie, co znaczy prawdziwie szlachecka uczta!

Jak dziś wskrzesić w centrum stolicy atmosferę tradycyjnych biesiad na wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej? Odwiedzić Kresową Hawirę! Czekają tam na Was najlepsze specjały kulinarne i niezapomniana atmosfera, dodatkowo podkręcona rozbrzmiewającą od poniedziałku do soboty muzyką na żywo. Urządzony ściśle według tradycji lokal doskonale odtwarza klimat kresowego wnętrza. Stoły z ciosanego drewna, firanki, krochmalone serwety, suszone zioła pod krokwiami – to wszystko przeniesie Was co najmniej jedno stulecie wstecz. A zatem – zapraszamy do stołu!

Najprzód – zakunski zimne, jak na Kozaka ostało. Zestaw korzennych śledzi po wileńsku, tatar z siekanej koniny, decha serów ze wschodnich kresów albo marynowana polędwica po kozacku, wędzoną szperką przełożona – który z tych specjałów wybierzecie? A może ciepła zachęta do ucztowania? Bliny ukraińskie, ser koryciński opiekany w wędzonym boczku, lwowskie naleśniki z rakami i szpinakiem – to tylko część smaków, na jakie możecie trafić w Hawirze. Do tego zlepieńce. Z czym innym bowiem kojarzy nam się tradycyjna kuchnia ze wschodnich rubieży, jeśli nie z pierogami? Kresowe gnieciuchy, drobne pielmieni ruskie, kołduny tatarskie – wszystko podane dokładnie tak, jak to ongiś robiono. Wreszcie – danie główne. Szczególnie polecamy łopatkę jagnięcą podana prosto z kamiennego pieca, uprzednio marynowaną i obgotowaną w ziołach, a na koniec podlaną owocowym bimbrem. Nasz drugi typ to kaczka po królewsku, pieczona na jabłkach i wiśniach, doprawiona goździkami. Podlana jarzębiakiem kaczucha zaspokoi nawet najdelikatniejsze gusta smakoszy!

Opinie o restauracjach publikuje serwis Gastronauci.pl

gastronauci

Poszukując miejsc z klimatem, dotarłam do Hawiry. Zamówiłam pielmieni i soljankę. Czekając na posiłek, rozejrzałam się po restauracji, wystrój spodobał mi się bardzo. Otrzymałam pełne talerze znakomitego, wyśmienicie pachnącego jedzenia. Uraczyłam się i pojadłam zdrowo. Bardzo dobre miejsce, godne polecenia. Jest domowo, kresowo, nastrojowo – Beluga

Drodzy Państwo, oto rozsądny cenowo, smaczny i miły lokal w dobrym miejscu. Oczywiście nie każdy jest zwolennikiem kuchni kresowej, ale też lokal jest w stanie zaopiekować się wegetarianinem, miłośnikiem ryb i zakochaną parą. No prawdę mówiąc, gości jest wielu, toteż na wieczór przy świecach mogą liczyć te naprawdę zakochane pary, którym otoczenie nie przeszkadza, ale dyskretna obsługa zostanie doceniona – TheNavigator

 


           butik świąteczny

EXTRA: Zimowy Pakiet Driftingowy
Tylko 399 zł Zamiast 798 zł
image

 

 

 

EXTRA: 2 Masaże do Wyboru
Tylko 39 zł Zamiast 80 zł
image
Pozostałe oferty w tej kategorii
Pozostałe oferty w tym mieście
Pozostałe oferty w Polsce
Pozostałe oferty z innych kategorii

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
Advertisement