Turcja: 8-dniowa wycieczka ze śniadaniami, zwiedzaniem, przelotem i więcej od 1099 zł z biurem WOW Travel

od 1 099 zł
Cena wyjściowa Zniżka Oszczędzasz
1 990 zł 45% 891 zł
19 kupionych

Zanim wiosna rozkręci się dobre, możesz poszukać pełni lata w słonecznej Turcji. Z dzisiejszym grouponem i biurem WOW Travel czeka na Ciebie komfortowy hotel, przyjemny przelot i bogaty program zwiedzania w 1 z 6 dogodnych terminów:

  Termin Miasto wylotu Cena Wyjściowa Cena Groupon
1 07/03/2013 Warszawa 1990 zł 1099 zł
2 14/03/2013 Warszawa 2090 zł 1299 zł
3 21/03/2013 Warszawa 2190 zł 1399 z


  Termin Miasto wylotu Cena Wyjściowa Cena Groupon
4 06/03/2013 Katowice 1990 zł 1099 zł
5 13/03/2013 Katowice 2090 zł 1299 zł
6 20/03/2013 Katowice 2190 zł 1399 zł

Plany wyjazdu

Dzień 1
Przelot samolotem charterowym do Antalyi, spotkanie na lotnisku z przedstawicielem WOW Travel, informacje organizacyjne dotyczące przebiegu wycieczki, transfer do hotelu na Riwierze Tureckiej w Antalyi lub okolicach.

Dzień 2
Wycieczka w okolicy Antalyi.
W programie zwiedzanie XIII-wiecznego mostu z czasów seldżuckich oraz wodospady Kurşunlu - malowniczy zakątek i Park Narodowy. Wodospady te położone są na rzece Aksu, około 20 km na pn-wschód od Antayi, w otoczeniu malowniczego lasu piniowego. Kolejne punktem wycieczki będzie Aspendos, gdzie znajdują się najlepiej na świecie zachowany amfiteatr z czasów rzymskich oraz malownicze ruiny akweduktu. Powrót do hotelu.

Dzień 3
Wyjazd do Afrodyzji i Kuşadasi.
Afrodyzja to jedno z najciekawszych pod względem archeologicznym miejsc w Turcji. Większość zabytków, które można tu podziwiać, pochodzi z II w. n.e. Wśród wielu interesujących obiektów, w tym oczywiście Świątyni Afrodyty, w Afrodyzji wyróżnia się szczególnie stadion - nie tylko jeden z największych (długość 270 metrów), ale również najlepiej zachowanych tego typu obiektów świata antycznego. W czasach swojej świetności mógł pomieścić ok. 30 tys. widzów. W pewnym okresie swojej historii wschodnia część stadionu została przekształcona w arenę, gdzie odbywały się walki gladiatorów. W czasach starożytnych z Afrodyzji pochodzili znamienici artyści rzeźbiarze.
Kuşadası to kurort położony na wybrzeżu Morza Egejskiego, od XI w. p.n.e. centrum sztuki i kultury. Później zostało przyćmione przez potężny Efez, ale pozostało znaczącym portem morskim. Niektórzy historycy dowodzą, że Maria, matka Jezusa, i apostoł Jan osiedlili się w okolicach Kuşadası, czego dowodem jest domek w Meryemana, tłumnie odwiedzany przez turystów.
Zakwaterowanie w hotelu w Kusadasi.

Dzień 4
Wyjazd do Selçuk, Efezu i Pamukkale.
Selçuk to urocze miasteczko położone nieopodal Kusadasi.  Ściągają tu tłumy turystów, aby zobaczyć jedną z największych atrakcji archeologicznych Turcji - ruiny starożytnego Efezu, prawdopodobnie najlepiej zachowanego miasta starożytnego w rejonie Morza Śródziemnego. W starożytności Efez był tętniącym życiem miastem handlowym oraz ośrodkiem kultu Cybele - bogini płodności. Największe wrażenie wywiera Biblioteka Celsusa zbudowana w II w. p.n.e., która w swoim czasie była jedną z największych w świecie antycznym. Dwupiętrowa fasada biblioteki została zrekonstruowana przez archeologów. Wśród licznych zabytków Efezu jest Wielki Teatr, który mógł pomieścić do 25 tys. widzów. Został wzniesiony przez Rzymian w I-II wieku n.e. na miejscu poprzedniego teatru z czasów hellenistycznych i do dziś słynie ze wspaniałej akustyki. Wielką atrakcją Efezu są też rzymskie wille (tzw. domy z tarasami), położone naprzeciwko świątyni Hadriana.
Przejazd do Artemizjonu - ogromnej świątyni poświęconej bogini Artemidzie. W starożytności uważano Artemizjon za jeden z siedmiu cudów świata, ale obecnie niewiele pozostało z okresu dawnej świetności tej budowli. Historia Artemizjonu złączona jest również z dziejami świętego Pawła Apostoła, który mieszkał przez pewien czas w Efezie. Ciekawym pomnikiem architektury muzułmańskiej jest natomiast meczet İsa Bey w Selçuku, zbudowany w 1375 roku.
Wieczorem przyjazd do Pamukkale znanego ze słynnych wapiennych tarasów. Zakwaterowanie w jednym z hoteli termalnych w Pamukkale.

Dzień 5
Powrót na wybrzeże przez malownicze góry Taurus. Po drodze wizyta w fabryce dywanów, gdzie można zobaczyć w jaki sposób słynne tureckie dywany są wykonywane. Nocleg w Kemer.

Dzień 6
Wyjazd do stolicy Tureckiej Riwiery – położonej na klifowym wybrzeżu - Antalyi, która słynie z tradycyjnych sklepów i targowisk z egzotycznymi przyprawami, owocami, warzywami. Zwiedzanie miasta połączone jest z możliwością dokonania okazyjnych zakupów w fabryce biżuterii lub sklepie z ubraniami skórzanymi.  Po południu przejazd do hotelu na Riwierze Tureckiej na wypoczynek (dwa noclegi).

Dzień 7
Czas wolny w hotelu nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Dzień 8
Transfer na lotnisko w Antalyi. Lot powrotny do Polski.

Atrakcje poleca wydawnictwo Pascal:
Turcja. Praktyczny przewodnik” – na hasło „Groupon” 30% zniżki
Ważne

 

W cenie grouponu

 • Przelot na trasie Warszawa/Katowice-Antalya-Warszawa/Katowice
 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 7 noclegów ze śniadaniami w 4 lub 5 * hotelu w pokojach 2-osobowych
 • Wycieczki
 • Przewodnik w języku polskim
 • Drink powitalny

Warunki


 • Groupon ważny w wybranym terminie i dostępny od razu po zakupie w zakładce „Moje Konto”

 • Oferta obejmuje 8-dniowy wyjazd do Turcji dla 1 osoby: przelot na trasie Warszawa/Katowice-Antalya-Warszawa/Katowice, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów ze śniadaniami w 4 lub 5 * hotelu w pokojach 2 osobowych podczas przejazdu, wszystkie wycieczki w programie (bez lunchu i biletów wstępu), przewodnik w języku polskim, drink powitalny w 1 z 6 opcji do wyboru po kliknięciu w "Kup Teraz"

 • Dodatkowo płatne obowiązkowo: wiza po przylocie do Turcji ok. 20 USD lub 15 EUR, obiadokolacje 280 zł/osoba/7 obiadokolacji w hotelu, dodatkowe ubezpieczenie 40 zł/ osoba (nieobowiązkowe, ale zalecane) obejmuje: TU EUROPA S.A. –TRAVEL WORLD STANDARD KL/koszty leczenia klinicznego do 15000 Euro, KR/koszty ratownictwa do 5000 Euro, NNW/ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do 3000 Euro, BP/ubezpieczenie od utraty lub uszkodzenia bagażu do 300 Euro

 • W przypadku podróżujących w pojedynkę – obowiązkowa dopłata do pokoju jednoosobowego 499 zł/os.

 • Dopłaty nieobowiązkowe: obiady i bilety wstępu podczas zaplanowanych wycieczek (cena ok. 10 Euro/osoba/ 1 lunch na wycieczce), zakupy, napiwki

 • Dodatkowe informacje: tel. 22 424 77 33

 • Konieczna rezerwacja mailowa info@wowtravel.pl, lub przez stronę www.wowtravel.de/polska/ w ciągu 14 dni od otrzymania grouponu

 • Groupon można zwrócić w ciągu 10 dni od zakupu

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.