Turcja: 8-dniowa wycieczka ze śniadaniami, zwiedzaniem, przelotem i więcej od 1099 zł z biurem WOW Travel

od 1 099 zł
Cena wyjściowa Zniżka Oszczędzasz
1 990 zł 45% 891 zł
19 kupionych

Zanim wiosna rozkręci się dobre, możesz poszukać pełni lata w słonecznej Turcji. Z dzisiejszym grouponem i biurem WOW Travel czeka na Ciebie komfortowy hotel, przyjemny przelot i bogaty program zwiedzania w 1 z 6 dogodnych terminów:

  Termin Miasto wylotu Cena Wyjściowa Cena Groupon
1 07/03/2013 Warszawa 1990 zł 1099 zł
2 14/03/2013 Warszawa 2090 zł 1299 zł
3 21/03/2013 Warszawa 2190 zł 1399 z


  Termin Miasto wylotu Cena Wyjściowa Cena Groupon
4 06/03/2013 Katowice 1990 zł 1099 zł
5 13/03/2013 Katowice 2090 zł 1299 zł
6 20/03/2013 Katowice 2190 zł 1399 zł

Plany wyjazdu

Dzień 1
Przelot samolotem charterowym do Antalyi, spotkanie na lotnisku z przedstawicielem WOW Travel, informacje organizacyjne dotyczące przebiegu wycieczki, transfer do hotelu na Riwierze Tureckiej w Antalyi lub okolicach.

Dzień 2
Wycieczka w okolicy Antalyi.
W programie zwiedzanie XIII-wiecznego mostu z czasów seldżuckich oraz wodospady Kurşunlu - malowniczy zakątek i Park Narodowy. Wodospady te położone są na rzece Aksu, około 20 km na pn-wschód od Antayi, w otoczeniu malowniczego lasu piniowego. Kolejne punktem wycieczki będzie Aspendos, gdzie znajdują się najlepiej na świecie zachowany amfiteatr z czasów rzymskich oraz malownicze ruiny akweduktu. Powrót do hotelu.

Dzień 3
Wyjazd do Afrodyzji i Kuşadasi.
Afrodyzja to jedno z najciekawszych pod względem archeologicznym miejsc w Turcji. Większość zabytków, które można tu podziwiać, pochodzi z II w. n.e. Wśród wielu interesujących obiektów, w tym oczywiście Świątyni Afrodyty, w Afrodyzji wyróżnia się szczególnie stadion - nie tylko jeden z największych (długość 270 metrów), ale również najlepiej zachowanych tego typu obiektów świata antycznego. W czasach swojej świetności mógł pomieścić ok. 30 tys. widzów. W pewnym okresie swojej historii wschodnia część stadionu została przekształcona w arenę, gdzie odbywały się walki gladiatorów. W czasach starożytnych z Afrodyzji pochodzili znamienici artyści rzeźbiarze.
Kuşadası to kurort położony na wybrzeżu Morza Egejskiego, od XI w. p.n.e. centrum sztuki i kultury. Później zostało przyćmione przez potężny Efez, ale pozostało znaczącym portem morskim. Niektórzy historycy dowodzą, że Maria, matka Jezusa, i apostoł Jan osiedlili się w okolicach Kuşadası, czego dowodem jest domek w Meryemana, tłumnie odwiedzany przez turystów.
Zakwaterowanie w hotelu w Kusadasi.

Dzień 4
Wyjazd do Selçuk, Efezu i Pamukkale.
Selçuk to urocze miasteczko położone nieopodal Kusadasi.  Ściągają tu tłumy turystów, aby zobaczyć jedną z największych atrakcji archeologicznych Turcji - ruiny starożytnego Efezu, prawdopodobnie najlepiej zachowanego miasta starożytnego w rejonie Morza Śródziemnego. W starożytności Efez był tętniącym życiem miastem handlowym oraz ośrodkiem kultu Cybele - bogini płodności. Największe wrażenie wywiera Biblioteka Celsusa zbudowana w II w. p.n.e., która w swoim czasie była jedną z największych w świecie antycznym. Dwupiętrowa fasada biblioteki została zrekonstruowana przez archeologów. Wśród licznych zabytków Efezu jest Wielki Teatr, który mógł pomieścić do 25 tys. widzów. Został wzniesiony przez Rzymian w I-II wieku n.e. na miejscu poprzedniego teatru z czasów hellenistycznych i do dziś słynie ze wspaniałej akustyki. Wielką atrakcją Efezu są też rzymskie wille (tzw. domy z tarasami), położone naprzeciwko świątyni Hadriana.
Przejazd do Artemizjonu - ogromnej świątyni poświęconej bogini Artemidzie. W starożytności uważano Artemizjon za jeden z siedmiu cudów świata, ale obecnie niewiele pozostało z okresu dawnej świetności tej budowli. Historia Artemizjonu złączona jest również z dziejami świętego Pawła Apostoła, który mieszkał przez pewien czas w Efezie. Ciekawym pomnikiem architektury muzułmańskiej jest natomiast meczet İsa Bey w Selçuku, zbudowany w 1375 roku.
Wieczorem przyjazd do Pamukkale znanego ze słynnych wapiennych tarasów. Zakwaterowanie w jednym z hoteli termalnych w Pamukkale.

Dzień 5
Powrót na wybrzeże przez malownicze góry Taurus. Po drodze wizyta w fabryce dywanów, gdzie można zobaczyć w jaki sposób słynne tureckie dywany są wykonywane. Nocleg w Kemer.

Dzień 6
Wyjazd do stolicy Tureckiej Riwiery – położonej na klifowym wybrzeżu - Antalyi, która słynie z tradycyjnych sklepów i targowisk z egzotycznymi przyprawami, owocami, warzywami. Zwiedzanie miasta połączone jest z możliwością dokonania okazyjnych zakupów w fabryce biżuterii lub sklepie z ubraniami skórzanymi.  Po południu przejazd do hotelu na Riwierze Tureckiej na wypoczynek (dwa noclegi).

Dzień 7
Czas wolny w hotelu nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Dzień 8
Transfer na lotnisko w Antalyi. Lot powrotny do Polski.

Atrakcje poleca wydawnictwo Pascal:
Turcja. Praktyczny przewodnik” – na hasło „Groupon” 30% zniżki
Ważne

 

W cenie grouponu

 • Przelot na trasie Warszawa/Katowice-Antalya-Warszawa/Katowice
 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • 7 noclegów ze śniadaniami w 4 lub 5 * hotelu w pokojach 2-osobowych
 • Wycieczki
 • Przewodnik w języku polskim
 • Drink powitalny

Warunki


 • Groupon ważny w wybranym terminie i dostępny od razu po zakupie w zakładce „Moje Konto”

 • Oferta obejmuje 8-dniowy wyjazd do Turcji dla 1 osoby: przelot na trasie Warszawa/Katowice-Antalya-Warszawa/Katowice, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, 7 noclegów ze śniadaniami w 4 lub 5 * hotelu w pokojach 2 osobowych podczas przejazdu, wszystkie wycieczki w programie (bez lunchu i biletów wstępu), przewodnik w języku polskim, drink powitalny w 1 z 6 opcji do wyboru po kliknięciu w "Kup Teraz"

 • Dodatkowo płatne obowiązkowo: wiza po przylocie do Turcji ok. 20 USD lub 15 EUR, obiadokolacje 280 zł/osoba/7 obiadokolacji w hotelu, dodatkowe ubezpieczenie 40 zł/ osoba (nieobowiązkowe, ale zalecane) obejmuje: TU EUROPA S.A. –TRAVEL WORLD STANDARD KL/koszty leczenia klinicznego do 15000 Euro, KR/koszty ratownictwa do 5000 Euro, NNW/ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków do 3000 Euro, BP/ubezpieczenie od utraty lub uszkodzenia bagażu do 300 Euro

 • W przypadku podróżujących w pojedynkę – obowiązkowa dopłata do pokoju jednoosobowego 499 zł/os.

 • Dopłaty nieobowiązkowe: obiady i bilety wstępu podczas zaplanowanych wycieczek (cena ok. 10 Euro/osoba/ 1 lunch na wycieczce), zakupy, napiwki

 • Dodatkowe informacje: tel. 22 424 77 33

 • Konieczna rezerwacja mailowa info@wowtravel.pl, lub przez stronę www.wowtravel.de/polska/ w ciągu 14 dni od otrzymania grouponu

 • Groupon można zwrócić w ciągu 10 dni od zakupu

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.