18 zł zamiast 36 zł: bilet wstępu do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu na zwiedzanie 2 tras – poziom 170 i 320

Cena wyjściowa Zniżka Oszczędzasz
36 zł 50% 18 zł
Kup jako prezent
490 kupionych

W skrócie

 • Unikatowy na skalę światową zabytek techniki górniczej (działalność od 1855 r.)
 • Zjazd w podziemia autentyczną klatką szybową
 • Dwie ekscytujące podziemne trasy – wśród nich najniżej położona trasa turystyczna w kopalni węgla kamiennego w całej Europie
 • Barwna kultura górnicza
 • Zapierające dech podziemne krajobrazy – fantazyjne formacje skalne, nacieki, kryształy
 • Zwiedzanie wyłącznie pod opieką przewodnika
 • Temperatura w podziemiach: 14-17oC
 • Lokalizacja – Zabrze, ul. 3 maja 93
 • Oferta limitowana 

Warunki

 • Groupon ważny od 29.10.2011 do 24.12.2011 w godzinach pracy kopalni. Groupon jest dostępny od razu po zakupie w zakładce „Moje Konto"
 • Oferta obejmuje 18 zł zamiast 36 zł za 1 bilet wstępu  na zwiedzanie kopalni
 • Oferta obejmuje zwiedzanie dwóch tras (poziom 170 oraz 320)
 • Konieczna rezerwacja tel. (32) 275 44 89 z podaniem kodu grouponu i kodu zabezpieczającego

Człowiek jest dociekliwy jak górnik – potrafi wydrążyć dziurę w litej skale, jeśli za nią kryje się to, czego szuka. Podążaj  z hełmem na głowie i latarką w ręku śladami podziemnych dociekliwców z dzisiejszym grouponem za 18 zł na zwiedzanie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.

„Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido” to unikatowy na skalę światową zabytek techniki górniczej, otwarty dla turystów od 2007 roku. Twoją wizytę rozpocznie zjazd  w podziemia autentyczną klatką szybową. W trakcie zwiedzania będziesz mógł eksplorować pod opieką przewodnika dwie unikalne, podziemne trasy. Trasa 170 poprowadzi Cię w głąb podziemi poprzez wykuty w litej skale przekop. W klimat XIX-wiecznej kopalni wprowadzą Cię stajnie końskie sprzed przeszło 100 lat – w takim właśnie miejscu mieszkał koń znany ze szkolnej lektury – „Łysek z pokładu Idy”. Na tym poziomie będziesz mógł również poznać barwną kulturę górniczą dzięki ekspozycji górniczych narzędzi oraz wystawie geologicznej. Zresztą fantazyjne formy skalne zobaczysz nie tylko za gablotą – wystarczy, że rozejrzysz się dookoła – zewsząd otaczać Cię będą ciekawie uformowane warstwy skał, nacieki oraz kryształy kalcytu.

Poziom 320 to drugi najgłębszy poziom zabytkowej kopalni wydrążony na przełomie XIX i XX wieku. Składa się na niego system korytarzy o łącznej długości ponad 2 km. Tutaj dowiesz się, jak rozwijała się technika górnicza od końca XIX w. do czasów współczesnych. Idąc zaopatrzony w hełm górniczy, lampę i pochłaniacz, zobaczysz ścianę łopatową z drewnianą obudową, dowiesz się, jak pracuje kombajn chodnikowy i potężny kombajn węglowo-bębnowy. A niezapomnianych emocji dostarczy Ci na pewno zejście w głąb wyrobiska nachylonego pod kątem 18 stopni.

Pamiętaj, żeby ciepło się ubrać - temperatura w podziemiach wynosi 14-17oC.


/92/99/1318871319992.jpg 

image

Pozostałe oferty w tej kategorii
Pozostałe oferty w tym mieście
Pozostałe oferty w Polsce
Pozostałe oferty z innych kategorii

15% Bonus Savings
Get an extra 15% off local restaurants, spas, salons, and more to use within 48 hours of your Goods order! See details
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.
Advertisement